Eli mitäköhän kaloja voisi mahdollisesti laittaa 85 litraiseen; ajattelin jotakin tetraparvea ja joitain monnisia.Ehdotuksia kalaston suhteen; ja näiden lajien hoidosta ja vaatimuksista.Kiitos jo etukäteen!
Terv.Hattara
Mitä kaloja 85 litraiseen?
4
272
Vastaukset
- Tetra
Tetroja on niin kauhian paljon ihania että varmasti jokainen löytää mielestään kauneimman :) Ja tuon kokoiseen altaaseen saat kivan tetraparven :)
Monnisia jos otat niin onhan sulla hiekkapohja altaassasi? sorapohjalle nuo eivät käy...- Hattara
Kyllä tuohon hiekkapohja tulee; miten ois kardinaalitetraparvi ja joitain pienikokokoisia monnisia?
- Tetra
Hattara kirjoitti:
Kyllä tuohon hiekkapohja tulee; miten ois kardinaalitetraparvi ja joitain pienikokokoisia monnisia?
Juu kuulostaa kivalta :) Kääpiömonnisia :)
- Ei tetroja
Itseäni oli Tetroja. Jos tetroilla vesi ei pysy samana niin silloin ne kuolee helposti. Mutta helppo hoitoisia kaloja aloittelijale olisi Barbit esin Kirsikkabarbi on todella helppo hoitoinen kala, mutta jos välttämättä haluat Tetroja ota Musta-aavetetroja nekin ovat helppoja mutta ei kannata ottaa muita tetroja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1293917Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans143371- 193315
- 793257
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe573214- 292885
- 472697
- 542617
- 682421
- 192357