miten saa keltasen kilven link to the pastissa oon päässy koko pelin läpi
miten saa keltasen kilven
zelda
5169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Keltasen kilven sai 6 linnasta. Mutta miten sen paikan pääsi muka läpi ilman sitä kilpeä, kun muistaakseni siellä oli semmosia seinästä tulevia säteitä jotka torjuttiin vain keltasella kilvellä.
Jaa-a ehkä niiden ohi pääseminen ei ollut sitten niin tärkeää.
Mun mielestä sen sai silleesä, ett kasto sen aiemman kilven yhessä ison keijun lähteessä.(en muista missä)Sitte se anto paremman takas.
Muistaisin että ruipelo keiju anto sellaisen basikki punasen kilven, ja paksu keiju anto paremman miekan. Mutta kun ruipelo keiju anto myös bumerangin (vai antoko?), niin kai se paksu keijukin anto jotain muuta.
Mulla kyllä on semmonen muistikuva, että se kilpi olis ollut 6 linnan isos arkussa.
Muistaaks joku että mitä oli 7 linnan arkussa, ettei se vaan sattumoisin ollutkaan siellä.
Se paksu keiju oli siinä pyramidissa. Ostat punasen pommin (myynnissä vasta kun on läpäissyt joku 4 tai 5 linnaa) pimeän maailman pommikaupasta, ja roudaat sen yhteen pyramidin halkeavista seinistä.
sen keltasen kilven löys 7linnasta pääsin läpi eilen aika helppo
kiitos kun autoit mua