Nuuskasta

Eli, onko nuuskan sekaan murskattu lasia, että se rikkoisi ienkalvon jotta nikotiini pääsisi vereen ?
2484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ole. Tämä on jotain kaupunkilegendaa. Ehkä kymmeniä vuosia sitten on ollut. Kyllä se nikotiini imeytyy suun limakalvolta ihan kuten keuhkoista, ei siihen mitään vippaskonsteja tarvita.

Ite oon käyttänyt pariin otteeseen nuuskaa usean kuukauden ajan, mutten tuntenut yhtään mitään. Aluksi tuli paha olo, mutta viikon kuluttua ei mitään. En voi sanoa saaneeni nuuskasta mitään mielihyvää.

Äänestä
  • On niin hyvää ainetta ettei enää sanotuksi saa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palikka kirjoitti:

Eli, onko nuuskan sekaan murskattu lasia, että se rikkoisi ienkalvon jotta nikotiini pääsisi vereen ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu