Oliskohan toivoa

Tuolta naapuripuolelta poimin tämän linkin. Vaikka asia ei omakohtaisesti kosketakaan, voisi edes niiden vakuutusmaksujen takia toivoa, ettei pahaisinkaan veistämö tekisi purjeveneitä tällä tavalla. http://www.yachtsurvey.com/Fiberglass_Boats.htm
5921
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Aika hurjaa juttua. Artikkelin mukaan vene oli 1990-luvun alun Sea Ray-moottorivene. Eikös noita ole tuotu Suomeenkin?

Äänestä
  • Joo ja 74 mph puhaltavia hurrikaanejahan osuu Suomenniemelle tosi usein testaamaan päin kallioita/laitureita/taloja heitettyjen veneiden, niin puisten kuin muovistenkin, kestävyyden.

    Ei se paksuus, vaan elastisuus (=kestävyys, murtumattomuus).

    Äänestä

Olipas aika järkkyjä kuvia. On se onni että olen rahani satsannut suomalaiseen honkaan, sitä ei ihan vasaralla nakutella palasiksi kuten kuvissa olleita vaahtotäytteisiä "lasikuitu lujitteisia" tekeleitä. Hirvittäis kyllä jos omistaisi tälläisen vaahtomuovipaatin. Jos vaikka törmäisi merellä kelluvaan tukkiin tai konttiin niin päreiksihän ne menee kun on noin "paperia".

Äänestä
  • Älä viitti, sun puupaatti uppoaa paljon pienemmasta mällistä.

    Äänestä

  • muovimies kirjoitti:

    Älä viitti, sun puupaatti uppoaa paljon pienemmasta mällistä.

    En viitsi muuta kommentoida tuon tyylisiin viesteihin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sepi kirjoitti:

Tuolta naapuripuolelta poimin tämän linkin. Vaikka asia ei omakohtaisesti kosketakaan, voisi edes niiden vakuutusmaksujen takia toivoa, ettei pahaisinkaan veistämö tekisi purjeveneitä tällä tavalla. http://www.yachtsurvey.com/Fiberglass_Boats.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu