Eli mulla ottaa n. 10-15 kb/s DC :lla, vaikka netti on meganen... Onko normaalia???
Esim. Bit torrentilla tulee n. 20-30 kb/s...
Esim. Bit torrentilla tulee n. 20-30 kb/s...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Korjatkoon joku joka tietää paremmin mut mulla on sellainen käsitys et latausnopeudet riippuu imutettavankin yhteydestä....ei kai voi odottaa filujen tulevan kovin vaudilla jos yhteys on 56k modeemi. Mulla adsl 256 ja tulee 15-28kt/s
Ray
latausnopeus riippuu siitä jolta lataat...
itellä on 512/512 ja uppi ja down on koko ajan päälle 40kt/s, mikä on ihan riitävästi tälle "pissivälle" soneran connulle
DC :lla saa enemmän jos itse pistää jakoon enemmän.Clean KMD:llä ja kceasy:llä näyttäisi tulevan 512 Kb:n yhteydellä jatkuvasti 40-60 KB:a sekunnissa.
No mul on jaos 15gigaa... liian vähän???
Mulla henk. koht. jaos 64g ja se tuntuu olevan 512/256:lla riittävä määrä optimaaliseen latausnopeuteen... eli pistäs poika lisää jakoon... :)
sillä kuin paljon jaat ei ole muuta merkitystä kuin se että mille hubille pääset... eli jos hubin sharelimit on 15gb niin sinulla tarvii olla vähintään 15gb jaossa... ei dc:ssä ole että "mitä enemmän jaat sitä nopeempaa saat", vaan "mitä enemmän jaat, sitä isommille hubeille pääset"
mulla on dc ja soneran kaapeli ja mulla tulee parhaillaan 120 kt/s ja muuten 30-60 kt/s
No koeta kattoo semmonen filu missä mahdollisimman paljon slotteja vapaana ni kyl pitäis ruveta tulemaan "tuutin täydeltä"
Ei se oo sloteista kiinni! Filu tulee yhtä nopeesti on sulla sitte yks slotti tai vaikka kymmenen...! Joten tunge sä Jussi ne slotit vaikka persläpees!
Eli ku tosta ei nyt sit oikeen ota selvää ni kertokaas ny joku viisas nörtti et onks niil sloteil jotain vaikutusta nopeuteen???