vois olla myynnissä jos tulee asiallisiatarjouksia.autossa on konin alustasarja,hälytin,sähkö kattoluukku,automaati,asd,abs,sävylasit.Auto on tosi matala ja virheettömässä kunnossa pelleiltään.koneena on uudesta asti tehtaan tekemä ja virittämä 2.0 mosselman turbo intercooleri kone.kone on rakennettu niin että kestää.auto on vehon myyjän tilaama.ei mikään tajuton tykki mutta kyllä kerkee näilläkin eväillä.juuri myös katsastettu.
m:190 vm 89
turbo
5956
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Väri ja ajomäärä? Teho eli mikä on matalaviritysaste...? Ei käynyt ilmi onko E vai kaasarikone,ilmeisesti kaasari?
Mielenkiinoinen tapaus,vois kiinnostaakin:-)!
ml.300tkm kansi laitettu ja väri on musta tai sellanen rusk/musta graffitti ja on ruisku peli.ruisku on paranneltu isommat suuttimet ja läppärunko on isommasta koneesta.heppoja en tiedä mutta n:170-200hp jossain tolla paikkeilla riippuu ahto paineista.
145hv, katsoin vanhasta tuulilasista ja kiihtyy n.10.9sek0-100km/h.
Ei mikään tykki, jos ei ole piristetty.
Eikä passaa isoja ahtoja laittaa kun vakio kone ja samat sisusosat kuin vapaasti hengittävässäkin.
...tuo teho voi olla ahdetun, mutta kiihtyvyysarvo näyttäisi olevan vaparin ruiskukoneisen. Toki kyseenalaistan hieman tietolähdettä, se kun ei ole aina täysin korrektiksi osoittautunut.
http://autotalli.fi/crometapp/product/cars/typesearch/public/item.jsp?list=.1.40CB6C255137CF3DB6706BEA3806C150&id=26428&portal=at&.pkg=40673272&.pkg=40673273
Karvas totuus on se että kukaan ei halua 300 tkm ajettua turboautoa. Piste. Voit pitää itselläsi. Toisekseen jos tuo kone perustuu täysin vapaastihengittävään koneeseen niin ahdot täytyy olla maltilliset. Mersu ei ole kunnon bensaturbojen tekijä vieläkään. Nykyisethän ovat kompressoriahdettuja haukotuksia joista ei ole oikeille turboautoille mitään vastusta. Esim. MB C180 kompressor.