siis jumalauta mulla on kodekit ja vaikka mitkä ohjelmat mutta en saa tekstejä näkymään windows media player vrs.9,vaikka olen ladannut tesktitykset.
haittaako se kun ne tekstitykset on tsekiksi tai miksikä lie? eikö se osaa kääntää tekstejä suomeksi? muutenkin siihen ei tule edes niitä tekstejäkään. MITÄ MUN PITÄÄ TEHDÄ!!!
kyse on nyt ladatuista leffoista,ei vuokratuista.
haittaako se kun ne tekstitykset on tsekiksi tai miksikä lie? eikö se osaa kääntää tekstejä suomeksi? muutenkin siihen ei tule edes niitä tekstejäkään. MITÄ MUN PITÄÄ TEHDÄ!!!
kyse on nyt ladatuista leffoista,ei vuokratuista.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Älä ainakaan kiroile. Tätä palstaa voi lukea lapsetkin. Lisäksi et saa apua kovinkaan helposti, jos käyttäydyt huonosti.
Elokuvien katseluun kannattaa käyttää BSPlayer-ohjelmaa. Sillä näkyy myös kaikki yleisimmät tekstitykset ihan suoraan, etkä tarvitse mitään lisäosia niin kuin mediaplayeriin.
Jos sinulla tsekinkielellä olevat tekstitykset, niin kyllä vain ne pysyvät edelleen tsekinkielisenä, ellet käännä niitä ihan itse.
mulla on se BSPlayer,eikä näy tekstitystä siinäkään.
ja muutenkin vaikka mulla on ne tekstit tsekiksi,niin ei niitä tule siihen ruutuun ollenkaan.
Mikä leffa on kyseessä?
Ja missä muodossa tekstitystiedosto on(eli mikä on tiedostopääte)?
Ja leffatiedosto ja tekstitystiedosto on aina parasta sijoittaa samaan kansioon ja muuttaa kumpikin samannimiseksi.
ei tarvi olla samassa kansiossa jos käyttää divx subtitle displayeria.
http://www.cooolsoft.com/download.htm
ja siihen käypä cräkki.
http://mscracks.com/get.php?id=1118157
ei herjaa rekisteröinnistä sen jälkeen.