Vaaka & Kaksonen?

Eli kuinka hyvin tuo yhdistelmä toimii, vai toimiiko? Onko kokemuksia?
Siis Vaaka N ja Kaksonen M...?
101295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

noi kaks sopii aivan tosi hyvin yhteeen.. mulla on kokemuksia.. niillä on aina hauskaa yhessä ja ne aina leikillään väittelee asioista..mut ei kuiteskaan mee riitaan asti.. :)
oon lukenukki siitä ja se pitää paikkansa..

Äänestä

Täydellistä =D Kaikki vähääkään tärkeämmät miehet ovat olleet kaksosia, poikkeuksena yksi neitsyt...elämäni rakkaus on kaksonen, olemme olleet on/off yhdessä melkein 5 vuotta. Ja hän on ensirakkauteni, välissä on tosi ollut muitakin. Lopulta palaamme aina yhteen...

Äänestä

meillä sama homma, itse vaaka ja mies kaksonen.. viis vuotta ollaan jo kimpassa oltu.. tietty riitojaki on, mutta yhteiselämä on nannaa:) onnea teille!!

Äänestä

Hei!!!
Nyt kyllä löysin sen mitä etsinkin!!!!
Minä olen Vaaka (n) ja olen alkanut kaksosen (m) kanssa. Tästä juuri halusin puhua!!!!!!
Olen aika nuori...(siis todella NUORI)
ja olen kokenut että suhde onnistuu todella hyvin!
Pengon horoskooppeja ja yritän saada selvää sopiiko vaaka kaksosten kanssa yhteen....
No siinä minun kokemukseni!

Äänestä

vaaka nainen ja kasos mies sopii älyttömän hyvin yhteen olen kokeillut... Myös paras ystäväni on kasonen joten hyvä yhdistelmä.. Mutta ei ne horoskoopit aina totuutta kerro itse seurustelin ravun kanssa 1,5 vuotta ja vaa´an ja ravun ei pitäisi sopia ollenkaan yhteen.. =)

Äänestä

Vaakanaisen kanssa seurustelin viisi päivää, asui kattoni alla eikä ollu huolenhäivää. Pusuteltiin aina ku mahdollista, hänkin ainaki leikki onnellista. Kun päivä oltiin erillä teillä, vaakanainen halusi jo erota muttei väleillä viileillä. Taas kulu viikko kun se halus minut takas, tottakai menin, tyttö oli niin rakas. Mutta sama homma toistui, viikko kulu, vaakanainen poistui.

Luulen että kaikki johtui vain tästä, puheet ei mulle merkkaa mitään, tykkään fyysisestä elämästä. Vaakanainen tykkää vissiin puhuu, sellanen ei tee vakutusta muhun.

Mutta nyt kun ei olla enää yhdessä, se tykkää jopa enemmän vierailla mun sängyssä.

p's

Äänestä

Siihen ei horoskoopit vaikuta niin paljoa kuin kahden ihmisen persoonat ja niiden yhteen sopivuus. Olen vaaka ja äitini on kaksonen eikä aina tulla niin loistavasti toimeen. ;) Kaksonen-merkkisistä kavereista tai kumppaneista ei kokemusta.

Äänestä

Suuri rakkauteni oli kaksonen. Viihdyimme yhdessä, mutta sitten meni kummiskin välit. Mutta kyllä toimii, kyllä me niin kauan toisiamme kestettiin;)

Äänestä

toimii, ja hyvin toimii :) heti samalla aaltopituudella, onnea vain teille ;)!!

Äänestä

Kyllä toimii!
Mulla on yks pitkä suhde takana kaksosmiehen kanssa, ja se oli jo alusta sellasta sielujen sympatiaa et sitä onkin kestänyt melkein seittemän vuotta! paitsi et nykysin ollaan vaan hyvii ystävii, mut rakkaus ei lopu koskaan kokonaan :)
Kaksosmiehes on vaan se huono puoli se epärehellisyys.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tytsy kirjoitti:

Eli kuinka hyvin tuo yhdistelmä toimii, vai toimiiko? Onko kokemuksia?
Siis Vaaka N ja Kaksonen M...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu