opiskelija-asunnot

Miten se on, jos muutan uudelle paikkakunnalle sen takia, että menen siellä työssäoppimisjaksolle, eli olen edelleen opiskelija, mutten siellä uudessa paikassa, voinko saada sieltä opiskelijakämpän?

Ai ettäkö kuulosti sekavalta..?:)

Siis opiskelen Raahessa, teen Kuopiossa työssäoppimisjakson. Onko siis opiskelija-asunnot varattu niille, jotka opiskelee ko. kaupungin jossain koulussa?
3430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miulle kuuluu oikkein hyv-vaa, ts. kolme vaivaista paivaa ja yota
tamanvuotista pakertamista ja puurtamista jaljella. Paivat (ja yot) ovat vierahtaneet melkein 100 prossan tarkkuudella
kotosalla kirjoituspoydan ja UUDEN joululahjaksi aiskalta saamani
lukulampun aaressa ja valossa, respectively. Valilla oon syottanyt Parus
majoreita ja pienen pienta oravanuorukaista meidan nelionkokoisella
parvekkeella ja tehnyt niiden ruokailukayttaytymisesta ei-kokeellisia
havaintoja. Nayttavat olevan ahneen sorttisia. Tutkimukseeni kuuluvat
viela useammin kuin kerran viikossa parvekkeella roikkuvat
hajuun perustuvat karkottimet,
nimittain nikotiinipaidat edellisen ravintolaillan jaljilta seka valilla
raottuva parvekkeenovi, josta tulvahtaa palaneella ruoalla ja
madanneen/suolistossa velloneen
ruoan tuottamalla metaanikaasulla varustettua, sanoisinko huonohkoa
sisailmaa.

Äänestä
  • Vaikken vastausta edellisestä saanut, niin ainaki hyvät naurut.:D

    Kyllä jotku jaksaa. Join the sircus?

    Äänestä

  • koppakuori kirjoitti:

    Vaikken vastausta edellisestä saanut, niin ainaki hyvät naurut.:D

    Kyllä jotku jaksaa. Join the sircus?

    Hyvä jos nauratti - toi oli ote mun vanhoista meileistä 1996, kun vielä opiskelin täyttä häkää. Se oli ote elävästä elämästä..snif. Those were the days my friend.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koppakuori kirjoitti:

Miten se on, jos muutan uudelle paikkakunnalle sen takia, että menen siellä työssäoppimisjaksolle, eli olen edelleen opiskelija, mutten siellä uudessa paikassa, voinko saada sieltä opiskelijakämpän?

Ai ettäkö kuulosti sekavalta..?:)

Siis opiskelen Raahessa, teen Kuopiossa työssäoppimisjakson. Onko siis opiskelija-asunnot varattu niille, jotka opiskelee ko. kaupungin jossain koulussa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu