Tapahtumien keskipiste:
Toinen levyke, Midgarin "viemäriverkosto" sen jälkeen, kun on taisteltu Weaponia vastaan ja hypätään ilmalaivasta pois.
Vastaan tulee kolme tyyppiä, mutta niiden voittaminen ei vaan onnistu. Eihän siinä ehdi muuta kuin hp:tä viskomaan suuntaan jos toiseen. Löytyisikö taitavammilta pelureilta neuvoja, jos vaikka joskus pääsisin taas peliä jatkamaan?
Toinen levyke, Midgarin "viemäriverkosto" sen jälkeen, kun on taisteltu Weaponia vastaan ja hypätään ilmalaivasta pois.
Vastaan tulee kolme tyyppiä, mutta niiden voittaminen ei vaan onnistu. Eihän siinä ehdi muuta kuin hp:tä viskomaan suuntaan jos toiseen. Löytyisikö taitavammilta pelureilta neuvoja, jos vaikka joskus pääsisin taas peliä jatkamaan?
Vastaukset 6
Vanhimmat
niitä vastaan tarvitse otella ku ne kysyy jotain niin vastaat sen toisen siitä=/
Voihan sen taistelun välttääkin, mutta kuka nyt ei haluais ottaa viimestä mittelöä Turksien kanssa.
Niitä kaikkia ei tarvitse voittaa, vaan kunhan kohdistat yhteen voimasi, niin porukka lähtee lipettiin. Paitsi jos kaikki saa päihitettyä samanaikaisesti (ultima, summon ym.) niin saa kokemuksen jokaisesta Turksin jäsenestä.
Jos käytät taistelussa paljon magiaa ja muita Long Range hyökkäyksiä, niin pistä porukka takariville, niin melee iskut tekevät vain puolet vahinkoa porukkaasi. Käytä Barrier/Wall/Mighty Guard (mikä nyt löytyy), Haste ja Regen porukkaasi (all materia taikoihin). Confuse suoja ainakin osaan ryhmästä, jos Elenen Confuse aiheuttaa harmia. Heitä myös vaikka Bio taika porukkaan, niin ainakin joku aiheuttaa harmia jos et sinä.
Heeboilla on myös varastettavia tavaroita. Renon Touph ring ja Ruden Ziedrich ei kyllä ole kauheen hyödyllisiä, mutta Elenan Minerva Band on ihan hyvä armletti naisjäsenillä.
Mitäs vikaa siinä on? Nolla slottia? Too bad, parhaissa aseissa on kahdeksan ja se riittä aivan hyvin tarpeellisiin.
Ja ne parhaat aseethan ei kehitä materiaa mitenkään, niin ei tulis ap:ta sitte mistään. Mulla on aina 12 slotillakin tilan puutetta. Mieluummin 6 materiaa kuin 1/2 elementti suojausta.
Mystile, Escort Guard ja Minerva Band on parhaat suojat.
Jaa, no mielipiteitä on monia jne.
Sun kannattaa tapella vaan niitä astaan niin pitkään kun pystyt niin ne lähtee....
huomasin että joku oli jo kirjottanu all materiasta, mutta se auttaa kans ja sulla pitäs muistaakseni olla täsä vaiheessa jo 2*cute materia se kannattaa laittaa cloudille... se laittaa henkilön lyömään kahesti....
Niiltä saa hyviä tavaroita..joten toisaalta ne kannattaa voittaa..mutta..olisi kai kannattanut nostattaa ukkojasi enemmän..
Tai laittaa hp plussat ja nostattaa niitä..joten tulisi enemmän energiaa..