En millään tunne itseäni kuivakiskoiseksi kauriiksi, mutta esim. 1. huoneessa on myös jupiter, saturnus kuun lisäksi. Mars oppositiossa 7. huoneessa, kravussa.
Löytäisittekö mitään positiivista edes??
Edes 2 huoneessa vesimiehessä venus??
aurinko-jousimies, nousu-kauris, kuu-kauris
3
525
Vastaukset
- pässi
Minä olen kauris, nouseva jousimies, kuu on kaloissa
en todellakaan koe olevani "kuiva", vaikka kauris olenkin. Siis kaikki horoskoopit antaa kauriista tosi tylsän kuvan, mutta en mä itse tunne kyllä sellainen olevani. Työnarkomaani, ja pah, rakastan laiskottelua ja juhlimista, matkustelemista jne.
Elämässä pitää olla särmää ja säpinää=)- kaurisnainen*
kauris, nouseva jouskari, en työnarkomaani mutta kun jotain teen teen sen huolella. pikkutarkka. kuivuudesta en tiedä, ehkä kaikki ei ymmärrä huumorintajuani. ja mitä vanhemmaksi tulen sitä laiskemmaksi ja tykkään juhlia, ja matkustellakin. ja 'syy' siihen on nouseva jouskari.
onneksi olen saanut nousumerkikseni jouskarin, lähes kauriin vastakohdan, siten on tullut sitä särmää =)
- jkk-tyyppi
olisi mielenkiintoista, jos ehtisitte analysoida tai kertoa mielipiteenne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322279Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749486Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297480Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825950Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014376Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k791345