seurustelin melkein neljä vuotta vesimiehen kanssa...mies kuulemma ahistu ja jätti..Sai minutkin tajuamaan vihdoin ja viimein ettei meillä VOI olla yhteistä tulevaisuutta!Nyt kun olen valmis jättämään kaiken taakseni ja jatkamaan omaa elämääni omilla ehdoilla (tadaa!!!!) mies ei haluakkaa!Nyt olen minä se joka perustelee miksi ei yhteistä tulevaisuutta ole mutta mies ei ota kuuleviin korviinsakaan mitään.Mitä pontevammin yritän jättää ja muuta niin sitä kiinnostuneempi mies on minusta.Ja mitä vähemmän haluan hänen seuraa sitä halukkaammin mies on minussa kiinni,kirjaimellisesti...Tyypillistä vesimiestä?Haluta sitä minkä on jo kerran pois ajanu??Epä toivonen tilanne..välitän miehestä edelleen mutta..yhteistä tulevaisuutta ei todellakaan voi olla!Miten kertoa se niin että vesimies mieskin sen ymmärtää??
vesimies miehet kertokaa!!
menneisyyden haikuja...
71175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mainitsemasi käyttäytyminen on vesimiehelle tuntematonta.Nähtävästi vain luulet että hän on vesimies.
niinhän sitä äkikseltään luulis.....
vaikuttaapa oudolta ,miten jotkut edes haluavat sitoutua.. ja noin pitkän aikaa, ihmekkään jos neljän vuoden päästä alkaa jo tuntua että joku roikkuu kupeessa. Mua ainakin ahdistais, mutta vapaa ihminen tuntuukin jo paljon houkuttelevammalta. Kannattaa varoa ettei neljän vuoren päästä ole sama tilanne. ..Vesimiehet tarvitsee tietynlaista vapautta (vapaat kädet) jotta voivat toteuttaa itseään!
Kyllä se ymmärtää kun väännät rautalangasta!
"(vapaat kädet) jotta voivat toteuttaa itseään!"
eeeheheheh
..repesin kans!! mut tunnistan itseni.
...täysin sanomasi. oivasti kuvattu koko hösseli vaikka naurahdinkin "vapaille käsille" :)
-vien käytöstä..eikä muuta.noin käyttäytyy ukko ku ukko jos on naisen jättänyt ja huomaakin että oho eihän tää ollutkaan ruusuilla tanssimista tämä sinkkuus..ja apua taidan menettää tuon naisen loppu-elämäkseni..olenkohan valmis yms..luulisin että tällaiset asiat pyörii exäsi päässä..eronneena meinaan löytyy kokemusta tuolta saralta..