Nortton IS, Freesurffer, spywareblaster, adaware, regcleaner. Nämä kun asensin niin surffailu on suht miellyttävää ja turvallista niilläkin sivuilla joilla päällysvaatteet eivät näyttele suurtakaan osaa sivun sisällössä. Mutta vieläkö jotain olennaisen tärkeää puuttuu?
Vaivatonta surffailua
lopultakin
5471
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
olisit selvinnyt 2 ohjelmalla: nortton ja mozilla firefox, mutta ei -pitää käyttää jotain ie:tä
noh opitko tästä jotain?
En oppinut mitään. Pidän näet enemmän IE.stä. Harvinaista mutta totta.
IE on. Ja turvallinenkin - tosin vain Macissa.
Il System Wiper ohjelmalla voit pyyhkiä surffailu jäljet pois koneeltasi!
http://www.iisoftware.net/index.php?clean.html
Ja en tiedä kuuluuko tuohon Norton pakettiin antivirus ohjelma vai palomuuri ohjelma, mutta molemmat olis hyvä koneessa olla!
Täältä löytyy hyvä ilmainen Zone Alarm palomuuri:
http://www.zonelabs.com
Ja täältä löytyy hyvä ilmainen virus torjunta ohjelma, AVG-Antivirus:
http://www.grisoft.com
Yksi kysymys, mitä sä molemmilla, spywareblaster ja ad-aware ohjelmilla teet?? Sillä ad-aware yksinäänkin riittää ennemmän kuin hyvin! :)
Nortissa on molemmat ja toi ad aware oli pelkästään ensin mutta kun laitoin blasterin tykö niin aware ei enään löydä mitään. Tuo viperi vielä puuttuu mutta mulla ei ole väliä vaikka vähän historiaa jää tähteellekin kun olen ainoa joka osaa edes jotenkuten meillä tätä konetta käyttää.