aloitussivu

Sellainen asia, kun internet asetuksista menee lehdelle yleistä, mistä vaihdetaan esim kotisivu.

Ongelma on se, että piti vaihtaa www.mtv3.fi toiseksi.

Kuinka ollakkaan se kohta on "harmaa" eli ne kohdat esim. osoiterivi eivät ole muutettavissa.
Kyseessä XP..

Milläs tää nyt selviää.

Kiitos.
2234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Ongelman aiheutti tämä ja vastaus löytyi antamastasi ensimmäisestä likistä:

    2.Omistatko SpyBot S&D ohjelman ?
    - Katso Spybotin asetuksista kohta immuniteetti-->ja sieltä ihan alhaalta ettei seuraavassa kohdassa ole ruksia " Lock IE start page setting against user changes (current user) "
    -->jos ruksi löytyy niin poista se-->sulje SpyBot -->kotisivun "lukitus" poistuu

    Eli nyt on lukitus poistunut.Kiitos.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tenukeppi kirjoitti:

Sellainen asia, kun internet asetuksista menee lehdelle yleistä, mistä vaihdetaan esim kotisivu.

Ongelma on se, että piti vaihtaa www.mtv3.fi toiseksi.

Kuinka ollakkaan se kohta on "harmaa" eli ne kohdat esim. osoiterivi eivät ole muutettavissa.
Kyseessä XP..

Milläs tää nyt selviää.

Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu