Mui jille tiedoks. !

niinku kaikki haluu nykyään "treenatun" "lihaksikkaan"
"hyvä kroppasen jätkän"

ni tiedoks , et ku jäbät käy salil tarkotan nyt tälläsii 15-17w.
ni ne jää sit aika pätkis, suurella todennäköisuudella.

ja tiiänki semmosii 15w tyyppei pelaa jotain lätkää ja käy salil.
MUTTA onki semmosii vaahtosammuttimen kokosii.

no en tiiä oliks täl viestil mitää pohjaa mut..

haluut olla kova jäbä , mut tiukan paikan tullen saattaa lurahtaa ksuta punttiin. eli kannattaa pumppaa hunttii ja juoda mustaa sumppii!!! jiah,
10951
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Minä en ainakaan halua mitään lihaksikasta jäbää itelle. Tuo oli pahaa yleistämistä että kaikki naispuoliset haluaa sitä treenattua tapausta.

Äänestä

Juuh, tyhmästi yleistit tuota kuvaa, että KAIKKI MUIJAT haluavat seksikään lihaskimpun itselleen..?

"niinku kaikki haluu nykyään "treenatun" "lihaksikkaan"
"hyvä kroppasen jätkän" "

Muijat vaan haluavat, mutta todellisuudessa tunteet voittavat. Eihän sillä ulkonäöllä niin väliä ole, jos tosissaan rakastaa. Vai onko joku erimieltä?

Äänestä
  • samaa mieltä, sisäl on se mikä oikeesti merkitsee. =)

    Äänestä

Aijaaha. "niinku kaikki haluu nykyän "treenatun" "lihaksikkaan" "hyvä kroppasen jätkän"". Eehei! Et sä noin voi sanoo/kirjottaa. Kaikki ei halua treenattua ja hyvin lihaksikasta jätkää/miestä. Minusta ainakkii tosi isot lihakset on ruman näköset. Me joskus liikuntatunnilla pelataan sellasta yhtä peliä, jossa pitää läppästä toista selkään, että se pysähtyy (seinäpallon tapasta). Jos vastustajaksi sattuu lihaksikas poika, ei sitä oikein "viiti" läppästä selkään. Meillä siis on tytöt ja pojat samalla valinnaisella liikunnalla. Enkä mä oo ainut, joka ei "viiti" läppästä. Tulee vaan semmonen tunne, että ei voi koskee, jos ymmärrätte..

Pätkät pojat,.. No joo, riippuu, mikä on se raja. Sä ite et taia pahemmin pelata lätkää, etkä ehkä käy salilla, kun noin kirjotat?

Äänestä

Treenata voi niin monella eri tavalla. Punttien nosto ei sovi kasvavalle nuorelle.

Hyvää kuntoa voi hankkia lenkkeilemällä, pelaamalla, uimalla, pyöräilemällä, ratsastamalla jne.

Äänestä
  • jos tytöt etsii lihaksikasta poikaa, ei se tarkota että lihakset ois pitäny treenata nostelemalla painoja.

    Uiminen, jalkapallo, sulkapallo on ihan kovia lajeja kaikki...

    Äänestä

ööh ite oon 14 ja oon treenannu noin puol vuotta..oon silti 176cm..eli ei ihan mikään vaahtosammutin..vai??

Äänestä
  • Jos vielä 18 vuotiaana olet tuon pituinen, niin ajattelet että helvetti, kun olen vaahtosammutin...

    :)

    Äänestä

Harvapa enään kasvaa pituutta tolla iällä.
Meikalta loppu pituus kasvu jo 14v ja jäin sitten ihan pätkäksi 186cm.
Viestilläs ei ole pohjaa, taidat olla kovan luokan paskanpuhuja.
Painoja oon nostellu 13v asti ja ei tässä mitään vitun palosammuttimia olla.
Mitäs oot ite puuhannu että oot jääny henkiseks kääpiöks?

Äänestä

Vähän voi habaa olla...mut EI TOSIAANKAAN tarvii olla mikään sixback tai kolmenkymmenen sentin lihakset käsivarsissa...!
Sellanen normaali vartaloinen, ei lihava, EI LAIHA tai ei kauheen bodattu, On kaikkein kiihottavin!!!sellasii löytyy vaan niin harvasta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


että semmosta kirjoitti:

niinku kaikki haluu nykyään "treenatun" "lihaksikkaan"
"hyvä kroppasen jätkän"

ni tiedoks , et ku jäbät käy salil tarkotan nyt tälläsii 15-17w.
ni ne jää sit aika pätkis, suurella todennäköisuudella.

ja tiiänki semmosii 15w tyyppei pelaa jotain lätkää ja käy salil.
MUTTA onki semmosii vaahtosammuttimen kokosii.

no en tiiä oliks täl viestil mitää pohjaa mut..

haluut olla kova jäbä , mut tiukan paikan tullen saattaa lurahtaa ksuta punttiin. eli kannattaa pumppaa hunttii ja juoda mustaa sumppii!!! jiah,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu