koskaan enää rakastu. En koskaan, ikinä, milloinkaan.
Mä..
en..
6716
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
vielä montakin kertaa. Joka kerta yhtä palavasti.
taida mennä enää ihan niin. Jotain on mennyt rikki. Olen ollut aika herkillä jo tämän viime jutun kanssa... En taida uskaltaa kokeilla enää uudestaan, sillä tänä yönä vanhat möröt nousivat koloistaan, ja vielä hetki sitten jopa kävi itsensä lopettaminen mielessä, tosin hetken vain.
ole niin ankara! Joskus kyseessä onkin väärinymmärrys tms. Älä maalaa "piruja" - seinille! Nouse sieltä itsesäälistä ja katso ympärillesi: maailma on avoinna, ei merkitystä jos joku ikävä asia on sinulle tapahtunut-maailmassa on miljardeja muita, niin asioita kuin ihmisiäkin! Muista se!
kokenut itsekin, kiitos vaan. Varmasti löytyy ihmisiä, joilla on huonommin, ei kai se siitä kiinni ole. Loppupeleissä se on kiinni siitä, miten itse kestää jonkun tunteen, ja siitä, tuntuuko elämä siedettävältä vai ei. Viime vuosina olen päivittäin kokenut paljon ihan fyysistä tuskaa, joten nousu oli kova ja pudotus myös. Kyllä mun elämäni varmaan tuntuu taas joskus kivaltakin hetkittäin, mutta juuri nyt mun on tosi paha olla.
mutta miksi sulla on paha olla?
itsellä yli kymmenen vuotta. Eli ihastua voi rakastuminen tulee siinä hissukseen tai kertakatseesta. Niin luulin itsekkun ja toisin kävi. Paskinta kun rakastunut, mutta ei tunne molemminpuoleinen. Ei mene siis ohi nopeaan, kuten ihastuminen.