Polkupyörällä Santa Monica Hollywood

syksyllä 2009

Onko ihan mahdoton ajatus? GoogleMap:ssa katsellut ja näyttäisi olevan jonkinlaisia pyöräteitä/jalkakäytäviä koko matkan? Matkaa tulee, mutta jos on koko päivä aikaa? Onko naisen turvallista päiväsaikaan pyöräillä?

4

1314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samaan sarjaan

      kuin vuosia sitten koyha opiskelija aikoi kavella LAsta San Diegoon rantaa pitkin.

    • mahdoton

      Santa Monicasta voit pyöräillä rantoja pitkin Venice Beachille, satama-alueelle, ja toiseen suuntaan Malibua kohti. Hollywoodiin autolla.

    • kokemusta oooon!

      Bussilla pääsee suoraan ja maksaa 1,25 dollaria suunta, suosittelen! Pyörälläkin toki Santa Monica Boulevardia pitkin ja siitä sit Highlandia ylöspäin vaikka, mutta aika matka eikä todellakaa mitää pyöräteitä mee.

    • ellervo

      No voihan se mahdollista olla mutta jos tosiaan haluat pyöräillä niin mielummin sitten rannikkoa pitkin. L.A on autojen kaupunki, ei siellä kukaan kävele. Naisen on turvallista liikkua päivällä mutta iltaisin on syytä välttää joitakin kujia ja katuja. San Franciscossa voi pyöräillä/kävellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      95
      6518
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      53
      5584
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      63
      4348
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      82
      4244
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      77
      3989
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      81
      1371
    7. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      78
      1197
    8. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      328
      1165
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      35
      948
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      302
      889
    Aihe