Suomalaisen työn päivää kelpaa juhlia, vaikka työnantaja ja muut tahot olisivatkin perseestä, sehän suorastaan luo erittäin pätevän syyn juhlia kunnolla! Työntekijät ja opiskelijat voivat nauttia vapusta, mutta työttömät jotka eivät edes yritä hakea työtä voivat muuttaa Venäjälle ja kuolla kadulla kivuliaasti, se on juuri oikea tapa teille! Mutta te jotka yritätte, liittykää seuraamme ja nauttikaa!
Epävirallisesti tai virallisesti vappu tuo kesän, joten jos juhliminen ei kiinnostaa, grillatkaa edes kunnon sapuskat!
ps. Laittautuneita naisia on aina kiva katsella ja jos ei nimettömässä ole sormusta, te olette vapaata riistaa. Kyllä, tämä kokovartalomulkku on sinkku taas!
Vappu tuo kesän!
Kokovartalomulkku (K-18)
8770
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Olemassa on tarina joka kertoi että tasaarvo on hyvä asia,vaikka aloittajan viestissä ei sitä olekkaan olemassa.Kokovartalomulkku voi olla tuolla asenteella pitkänkin aikaa sinkku,ja toivottavasti onkin tuntuisi että on oikea naisten kaataja tai sitten kannon alla kasvanut miesten kaataja
Mielestäni kyseinen viesti ei käsittele millään tavalla tasa-arvoa, vaan kehoittaa ihmisiä nauttimaan vapusta. Montakohan ämpärillistä hiekkaa vaginastasi löytyykään? Johan tuollanen soramonttu tienais miljoonia kun hieman jakelis! Melko asialliselta huumorintajuiselta mieheltä kokovartalomulkku vaikuttaa, vai luuletko että joku tosissaan pistäisi moisen nimimerkin? Kiristääkö pinnaasi kenties se, että sinua kehotetaan muuttaamaan Venäjälle ja kuolemaan kivuliaasti?
löytyy sieltä sun värkistäsi,ja miksi minun pitäisi muuttaa Venäjälle ja kuolla kivuliaasti enköhän minäkin ole töissä ja ansainnut paikkani täällä tasaarvoisessa Suomessa,missä kaikilla on niin kivaa.Kyllä toi teksti osittain käsittelee tasaarvoa koska jos kaikki pummit käsketään muuttaa sinne Venäjälle eiköhän kaikki haluaisi mennä töihin jos niitä olisi täällä hyvinvointi valtiossa missä asumme,ps Venäjä on kiva paikkaa,mutta sinä taidat liikkua silmät kiinni ettet näe miten sua kusetetaan no aukee ne vielä joskus
työttömiä kuin töissä ja sattuupa olemaan kaveri joka tämän todistaa, töitä hän ei ole pariin vuoteen jaksanu edes kysellä. Elää mielummin muiden rahoilla :S
löytyyki näin taantuman alla helposti;)sitten kun herrat päättää että taantuma mennee ohi niin sitten niitä on kunnes huomaa että pitäisi saada vähä lisää rahaa ja lama pystyyn
että näille idiooteille on ihan sama onko työtä tarjolla vai ei, sillä he eivät sitä hae. Turhaa sakkia siis, ehkäisyllä tästäkin oltais selvitty.
Iskeviä iskulauseita Moi! Nainen ei tarvitse miehen iskemiseksi todellakaan mitään tämän kummempaa. Joko minun näössäni on vikaa tai sitten sinä olet parhaimman näköinen kundi, jonka olen nähnyt viikkoihin. Näyttävätkö rintani mielestäsi syötävän hyviltä? Sänkyni meni rikki. Saanko nukkua sinun sängyssäsi? Kouraisitko äsken takapuoltani? Ai et vai? No, nyt saat luvan siihen. Käteni ovat kylmät. Voinko lämmitellä niitä alushousujesi sisällä? Soittakaa äkkiä poliisille! Tämä mies varasti sydämeni. Onko isäsi kurkkuviljelijä? Ainakin sinulla on melkoinen kurkku haarovälissäsi. Minun nimeni on ( ). Muista se, koska tulet kiljumaan sitä useaan otteeseen tänä yönä. Sattuisiko sinulla olemaan laastaria? Putosin nimittäin polvilleni, kun näin sinut ja teloin jalkani. Sullahan on hyvännäköiset farkut. Saanko testata niiden vetoketjun toimintaa? Me tuskin enää törmäämme toisiimme, joten mennäänkö sänkyyn? Toimii varsinkin vappuna kuin tippaleipä. Sinulla näyttää olevan melkoisen paljon päällä. Haluatko, että vähennän hiukan vaatteitasi? Luulen, että rakastan sinua, mutta en voi olla täysin varma asiasta ennen kuin suutelen sinua. Olen varmaan taivaassa, koska vieressäni seisoo enkeli. Osaan lukea kädestäsi (kirjota miehen käteen puhelinnumerosi). Oooh, tämän mukaan soitat minulle pian. Anteeksi, mutta maistuuko kieleni sinun mielestäsi hassulle? Tehdäänkö vaihtokaupat? Minä annan hiukan omaani, jos sinä annat hiukan omaasi. Leikitäänkö lääkäriä? Minä nimittäin haluaisin tarkastaa jokaisen kohdan kropastasi. Olen eksyksissä. Mitä kautta löydän kotiisi? Hukkasin unileluni. Nukkuisitko sinä vieressäni?
siinä meidän urhojen työ