tietoa kaipaava

Jori

Mulle olis tulossa kaupoissa daihatsu carade aivan outo vehje siis kolme pyttyinen? Vaimolle ajattelin kaupunki ajoon mutta epäilyttää kertokaas ku teillä jollain on tuollainen mikä se on? Ei varmaan kuluta paljoa ja vakuutus taitaa olla myös pieni.

2

910

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokemusta on!

      No ni.
      Carade on vähä outo malli en oo kuullukkaan.
      Mutta jos kyseessä on Charade, niin auto on tuttu.
      Hommaa vaan muijalles tollanen. Siinä on näppärä menopeli ja tekniikka ei jätä yleensä pulaan, paitsi jarrut jotka ei talven seisonnan jälkeen menneet kertaakaan läpi katsastuksessa, ennenkuin ne purki ja herkisti (jatkuva käyttö tietysti poistaa ongelman). Charade sanan merkitystä en tiedä, mutta luulen sen tarkoittavan "jotain valon edessä", tämä siitä syystä ettei siinä ole peltiä juuri nimeksikään, lähinnä vain ohuehko maalikerros. Jos joudut "maksamaan" autosta jotain niin katso lokasuojan reunat ja varsinkin takalokasuojakaari takaistuimen alta sillä jos "maali" on päässyt hapettumaan ei katsastusmiäs tykkää kun asvaltti vilistää syntyneestä reijästä.
      Ai niin siitä kolmepyttyisyydestä, sehän toimii yhtämonella pytyllä kuin keskiverto fordi normaalisti.

    • lanka

      minulla on daihatsu carade vm 91 ollut pitkään ja on ollut hyvä auto niin kauppakärrynä kuin metsässäkin. ainoa hankaluus on nyt se kun pitäis saada oikean pouolen vetoakseli tarvikkeena jostain koska merkkilikkeen kautta hankittuna se maksaa auton hinnan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      56
      4951
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      177
      4348
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      133
      4023
    4. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3962
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      52
      3736
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      80
      3552
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      113
      3211
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      56
      2961
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2756
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      17
      2574
    Aihe