2 megan kaista...

siis alkaa jo olla surkuhupaisaa.... nopeus ollu jo koko aamun max.152.1 kbps.... hyrylässä.... alkaa jo naurattaa tämä soeran kaista...n
3845
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tässä ensin muutamia neuvoja, joita kannattaa koittaa ongelmaan: 1. Koita ensin ADSL-modeemin sammuttamista noin minuutin ajaksi. 2. Jos tietokone on kytketty modeemiin langattomasti tai modeemin ja tietokoneen välillä on muita laitteita, testaa tietokoneen kytkemistä suoraan modeemiin verkkokaapelilla. 3. Jos modeemi on kytketty linjaan pitkällä puhelinjohdolla tai käytössä on jatkojohto, testaa modeemin kytkemistä linjaan lyhyellä johdolla ja ilman jatkojohtoa. Löydät tarkempia ohjeita ongelman selvittämiseen myös Ohjeet ja Vinkit -sivustomme ohjeista http://www5.sonera.fi/ohjeet/index.php?title=ADSL-yhteys_hidastelee T: Sami Soneran asiakaspalvelusta

Äänestä
  • kävele kilpailevan palveluntarjoajan lafkaan.

    Äänestä

  • Noi Sami sonerasta olevat ohjeet..... no en edes viitsi sanoa mistä ne ovat.... No eipä ollu ensimmäistä kertaa kun sonera kusee täällä.... No.... eilen pääsin sitten viimein läpi tuonne Soneran vikailmoitukseen.... Melkein tunnin jonottamisen jälkeen.... kun vika ilmoitusta netissäkään ei voinut tehdä.... kun kas kummaa.... koko kaista oli jo mennyt kiinni.... no nyt näyttäisi pelittävän jotenkin... taas.... ainakin jonkinaikaa.... toivottavasti.... tai ainakin sen aikaa että pääsee katsomaan mitä muita vaihtoehtoja tänne on mahdollista saada.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


152.1 kbps?????? kirjoitti:

siis alkaa jo olla surkuhupaisaa.... nopeus ollu jo koko aamun max.152.1 kbps.... hyrylässä.... alkaa jo naurattaa tämä soeran kaista...n

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu