loma-asunto

Liepajasta

Missäköhän hinnoissa mahtavat nykyisin pyöriä? Viime kesänä oltiin Liepajassa ja tykättiin todella paljon. Onko Liepajan asuntojen hinnat tulleet samaa tahtia alas kuin Riiassa? Mistä voisi katsella kämppiä?

5

493

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Riganieki

      Vaikka täältä: http://www.ss.lv/lv/real-estate/homes-summer-residences/liepaja-and-reg/liepaja/ Muista kuitenkin, että täällä ei asuntojen ym. ostamisessa olla niin pykälin turvattuja kuin Suomessa. Myös paikalliset standardit ovat hieman erilaisia. On asioita, joista Suomessa itkettäisiin urakalla, mutta ovat täällä osa tavallista elämää. Miten Liepajaan päädyitte, jos sopii kysyä? Se on oikeasti ihan loistopaikka!

      • mukavalta

        Sopivan kokoinen, ei liian turistipaikka, hieno ranta, edullinen, hienoja rakennuksia, pieni rähjäisyys tekee siitä vaan sympaattisemman.


      • Riganieki
        mukavalta kirjoitti:

        Sopivan kokoinen, ei liian turistipaikka, hieno ranta, edullinen, hienoja rakennuksia, pieni rähjäisyys tekee siitä vaan sympaattisemman.

        Harmi vaan, kun se on vähän syrjässä päivittäisten askareitten kannalta. Hieno ja hyvä paikka. Aito latvialainen. Voin suositella kaikille. Hinnat kohdallaan. Huomattavasti paremmin kuin Riian alueella. Eikä kaupunki mikään turistirysä. Upea ranta. Liepajan rannalla on myös hyvää isot dyynit siinä rantahiekan ja puiston välissä. Siellä on hyvä loikoilla tuulelta suojassa. Myös rantapuisto on mukava paikka. Karostan alue on tuulahdus USSR ajalta jne. jne. Ehdottomasti suosittelen. Pari mukavaa ravintolavinkkiä: Fontaine palace - aitoa ihmisläheistä fiilistä, 24h avoinna. Luonne muuttu iltasella. Toinen menopaikka on Bablo. 4ssä kerroksessa vähän toisenlaista meininkiä. Mukava, mutta jossain määrin hieman pinnallisempi paikka. Fiksu kattoterassi. Jos haluat enemmän tietoa, meilaa [email protected]


    • 1 loma-asunto

      aikoinaan kierrellessäni baltiaa pidin eniten palangasta,mutta ostin asunnon sitten pärnusta koska sinne on helppo mennä ja suomen kielelläkin asioita hoitaa,ei ehkä niin eksoottinen kuin liepaja.tällä hetkellä kiinnostaisi ehkä eniten riiga varsinkin jos asuisin tampereella.käytännöllisiäkin syitä kannattaa miettiä eikä pelkästään hintaa.pidätkö asuntoa tyhjillään kun et käy siellä vai yritätkö vuokrata sitä suomituristille vai paikalliselle?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      34
      2735
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2581
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2564
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      96
      2084
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      40
      1951
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      312
      1732
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1526
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1388
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1158
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      27
      1113
    Aihe