tykkään eräästä tytöstä todella paljon. Me ollaan samalla luokalla ja aina ajattelen häntä, katselen häntä ja haaveilen hänestä. tosin en ole kertaakaa edes puhunut hänelle, vaikka kohta vuosi ollaan jo toisemme tiedetty. Näillä näkymin hän on vapaa. Kerran tosin ajauduttiin samaan keskusteluun, ja silloin sanoin jotain, mikä sai hänen hymyilemään ja nauramaan, ja se oli helvetin upeeta.
Miten siis saisin tähän tyttöön jotain kontaktia? Olen kyllä katsellut häntä monesti, ja kerran hän huomasi sen ja hymyilikin vielä, tosin en tiedä miksi hymyili. Säälistä? En tiedä. Enkä uskalla puhuakkaan hänelle mitään. Olisi aika outoa jos yhtäkkiä vaan menisin ja sanoisin jotain:D Mulla on sen tytön puhelinnumero. numeropalvelusta hankin, mutta en uskalla mitään tehdä puhelimitsekkaan. Ja kokoajan pelottaa, että mitä jos en häntä itselleni ennen kesää saa, kun sitten ei nähdä moneen kuukauteen ja ikävä tulisi olemaan sen mukaista. Miten siis otan kontaktia tähän tyttöön, niin että sentään jotain jättäisin epäilyksienkin varaan, ettei mitään suoraa "mitä sä teet tänään?" lausahdusta:D Ja sitten jos kontaktin jollain konstein saan niin miten tehdä vaikutus häneen?
ongelma on
poju 91
2277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
vanha sua neuvomaan ja omatkin asiat solmussa, että semmonen expertti:) mutta jotain juteltavaa vaikka ihan pikkujuttuja ekaksi sun olis vaan keksittävä. Jos hän hymyili niin tuskin sä ihan huonoja tunteita herätät. Onnea.
Saattaa kuulostaa perisuomalaiselta ja juntilta, mutta olisko mahdollista, että törmäisit tyttöön joskus samassa baarissa? Kun syntymävuodestasi voisi sen verran päätellä, että ikääkin alkaa löytyä... Alkoholi rentouttaa ja baarissa voi hyvinkin mennä hieman tuntemattomillekin ihmisille juttelemaan. En siis nyt suosittele mitään miljoonan voltin "theillevhaimheille" känniä, vaan semmoista muutaman kaljan liukastusta kielen kannoille. Ihan vaan silleen, että "ai kato moi, säkin oot täällä, kivaa, mitä kuuluu, jne." Sä kirjoitat sun ihastuksenkohteesta todella söpösti, kyllä on onnen tyttö!