Juice&Mikko hieno levy!

Mitä mieltä te muut olette? Pitkästä aikaa taitaa tulla hitti-tason kappaleita Joissa Juice on mukana...
2225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onko Juice Leskinen menossa kepun eurovaaliehdokkaaksi, vai miksi hän taas veljeilee tämän Suomen paskaisimman irvileuan kanssa?
20-30 vuotta sitten JL vaikutti suht. siedettävältä tyypiltä, mutta viime aikoina on käsitykseni äijästä muuttunut. Lipevä savolaismuikku saisi muuttaa virnunaama-Mikon kanssa Mongoliaan loppuiäkseen, mikäli ajatus yhteisestä itsemurhasta on mahdoton.

Äänestä
  • Alatalosta en tiedä mutta Juice on kautta aikojen suomen paras muusikko, ei siis paras laulaja vaan lauluntekijä ja kirjoittaja. Juicella on muistaakseni 12 kultalevyä, määrä johon vain muutama Suomalainen muusikko pääsee. Jos Juicella olis ollut yhtä hyvä lauluääni kuin esim Jari Sillanpäällä ja muilla ns. muusikoilla olis hän varmasti suomen suosituin laulaja. Nythän Juice on myyny parhaat tekstinsä pois koska ei oo voinut niitä ite laulaa, esim lähes kaikki Yö-yhtyeen parhaat kappaleet on Juicen käsialaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tarja kirjoitti:

Mitä mieltä te muut olette? Pitkästä aikaa taitaa tulla hitti-tason kappaleita Joissa Juice on mukana...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu