Älä pidä

rakas! Etkö jo voisi kertoa, miten olen loukannut sua? Mulla on kamala ikävä ja paha olo.
181589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

tätä mykkäkoulua on jatkunut?

Äänestä
  • Mä en jaksais tällasta. Huutaisit ja kiroaisit vaikka minut, mutta tämä sanattomuus ei tunnu hyvältä.

    Äänestä

  • päivää... kirjoitti:

    Mä en jaksais tällasta. Huutaisit ja kiroaisit vaikka minut, mutta tämä sanattomuus ei tunnu hyvältä.

    luulin että monta kuukautta ,siiten olisi aika jo lopettaa:)

    Äänestä

  • ite oot pitäny mykkäkoulua meinaan vaan kun nappas heti?!

    Äänestä

  • kauankos sä kirjoitti:

    ite oot pitäny mykkäkoulua meinaan vaan kun nappas heti?!

    yli kolmekuukautta :)

    Äänestä

Jos tämä viesti on tarkoitettu minulle, niin mut pitää lepyttää ja tosi nopeasti. Syyn kyllä tiedät mistä olen loukkaantunut.

Äänestä
  • Millähän konstilla sut lepytän..? Haluatko kuulla, että rakastan?

    Äänestä

  • kun ne tiedä kirjoitti:

    Millähän konstilla sut lepytän..? Haluatko kuulla, että rakastan?

    Ei tainut olla mulle tää alkuperäinen viesti...

    Äänestä

  • kun ne tiedä kirjoitti:

    Millähän konstilla sut lepytän..? Haluatko kuulla, että rakastan?

    vieraan ihmisen sanovan rakastan?

    Äänestä

  • haluaa kuulla kirjoitti:

    vieraan ihmisen sanovan rakastan?

    minä.... oooooooodotan...............

    Äänestä

  • kun ne tiedä kirjoitti:

    Millähän konstilla sut lepytän..? Haluatko kuulla, että rakastan?

    haluan sinut

    Äänestä

syy. Aina ei vain jaksa olla huomaavainen, itsensä sietämisessä ja ongelmissa on vain ihan tarpeeksi. Yksinäisyys olisi "ylellisyyttä" joidenkin kohdalla. Ihminen tarvitsee omat pienet hetkensä itselleen.

Äänestä
  • muut tekee tossa vaiheessa elämänmuutoksen.

    Äänestä

  • sitten myös kertoa sille toiselle ihmiselle. Silloin on parempi päästää toinen vapaaksi ja nauttia vain siitä ylellisyydestä. Kun se kerran on tärkeämpää kuin toinen ihminen. Pitää puhua että toinen tietää.

    Äänestä

  • pitää .. kirjoitti:

    sitten myös kertoa sille toiselle ihmiselle. Silloin on parempi päästää toinen vapaaksi ja nauttia vain siitä ylellisyydestä. Kun se kerran on tärkeämpää kuin toinen ihminen. Pitää puhua että toinen tietää.

    Minun seurassani ollaan omasta vapaasta tahdosta. Enkä myöskään pidä siitä, että minua sidotaan. Luonnevikako??? Kenties

    Äänestä

  • ketään...... kirjoitti:

    Minun seurassani ollaan omasta vapaasta tahdosta. Enkä myöskään pidä siitä, että minua sidotaan. Luonnevikako??? Kenties

    sulla silti pitää olla toiselle reilu ja rehti.

    Äänestä

loukkasi ja pahasti. Nyt se on enää kuin tuulenhenkäys kevätaamuna tai sumu, joka katoaa korpimaisemaan. Aivan sama.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mykkäkoulua enää... kirjoitti:

rakas! Etkö jo voisi kertoa, miten olen loukannut sua? Mulla on kamala ikävä ja paha olo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu