Olisiko viime keväänä istuttamani kiinankärhö pitänyt leikata alas kun se nyt "kuivana" roikkuu säleikössä vai lähteekö se siitä vihertämään ? Kärhö on alhaalta aika paljas mutta viime kesänä kasvoi valtavasti ns. yläpäästä hyvinkin tuuheaksi. Eli, vieläkö voin jotain asialle tehdä ?
Kiinankärhö
5
1938
Vastaukset
- kasvaa
Yleensä ne ovat alhaalta kaljuja, mutta leikaamalla sen saa tuuheaksi. Ei tarvi 'kuivuuden' takia leikata,vanhojen oksien hangoista lähtee kasvamaan,katsele onko silmuja.
- ....leikkauksesta...
kysymys : paljonko sitä tappia täytyy jättää jäljelle ?
- leikkamallaa
....leikkauksesta... kirjoitti:
kysymys : paljonko sitä tappia täytyy jättää jäljelle ?
Eihän sitä paljoa tarvi jättää,jotain viitisen senttiä.
- vain 5
leikkamallaa kirjoitti:
Eihän sitä paljoa tarvi jättää,jotain viitisen senttiä.
senttiä niin ne haarat häviää ja jäljelle jää vain yksi tappi. Riittääkö sen äly sitten siihen haaroittumiseen ? :-)
- kiinankärhö
vain 5 kirjoitti:
senttiä niin ne haarat häviää ja jäljelle jää vain yksi tappi. Riittääkö sen äly sitten siihen haaroittumiseen ? :-)
kasvamaan niistä kukan tupsuista mitkä jää jäljelle syksyllä,eli kannattaako istuttaa maahan? Täytyyhän se muutenkin alkunsa saada jostain...kaupassakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1863525Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762210Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii562196- 432062
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321491Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541213
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4491189Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1181045- 59994