Olen iältäni

TainaS.L.

65-vuotias ja voin kertoa kaikille nuoremmille,että maailmassa ei ole yhtään ainutta ihmistä,joka ei jollakin tavalla petä sinua.Ystävä ei kerro sinun asioitasi,mutta oletko huomannut,miten nekin asiat vuotavat eteenpäin,mitä olet parhaimmalle ystävällesi kertonut.Minä olen tuon huomannut jo 65 vuoden ajan.Niin sukulaiset,tuttavat,ystävät,veljet,siskot,vanhemmat,työtoverit,aivan kaikki ovat tavalla tai toisella pettureita.Ei voi luottaa.Tee pistokoe,kerro joku jymyjuttu,joka ei ole totta,sellaiselle jonka kuvittelet olevan luotettava.Kohta huomaat miten juttu tulee sinulle takaisin.Juttusi on saattanut kiertää ties kuinka monen henkilön kautta.Jotta silleen on asia.Itse olen kokeillut ja aina juttuni vuotaa kuin reiällinen kattila.

5

648

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Myös sinäkin olet silloin

      Samanlainen.

    • kuitenkin julki.

      Ei ole kiva, kun naapurit tulee Sulle sanomaan, mitä Sulle kuuluu, kun et sitä edes itsekään tiedä! En ole välittänyt, paljon on asioita, mistä he luulevat jotakin tietävänsä, mutta eivät kuitenkaan mitään tiedä. Kyllä he joskus itse ovat samassa asemassa, mitä toisille tekevät.

    • Tottakai sitä

      asioista asioina puhuu, mutta en halua puhua ihmisistä.

      • TainaS.L.

        samaa kuin minäkin.Asioista tottakai keskustellaan,mutta ei kenenkään ihmisen asioista eikä ihmisestä.Mutta en todellakaan ole löytänyt henkilöä,joka ei olisi kertonut minulle jonkun toisen ihmisen asioita.Ymmärrän keskustelut yleisellä tasolla.Henkilökohtaisuuksiin meneminen kuitenkin tuntuu olevan melko yleistä.


    • kirjoittanut...

      samoja provoja aikaisemmin naapurisivullekin. Yritä jo aikuistua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      29
      5037
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      64
      1904
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      112
      1803
    4. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1680
    5. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1634
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      230
      946
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      911
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      44
      867
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      823
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      782
    Aihe