Ajattelin laajentaa taas vähän reviiriä, ja tulin katsomaan mitä tänne kuuluu.
En ole vielä kuuttakymmentä, mutta tuskinpa se ketään haittaa.. vai haittaako? :=))
Onko tämän ikäryhmän kirjoittajat yhtä aktiivisia kuin viiskymppiset? Ainakin tänään on näköjäs toistasataa kommenttia kirjoitettu.
Iltaa vaan tännekin
Yxitypy
6403
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Siis AIVAN UPEA profiilikuva itsestäsi. Olen sen jostain noteerannut jo aikaisemminkin. Se on humoori kun pelaa! Aiheet ei meillä kuuskymppisillä aina päätä huimaa, mutta on täällä joskus helmiäkin joukossa. Tiiraile tänne vaan aina välillä, niin minäkin teidän "osastolle" kun niin helkutin nuoreksi tunnen itseni. En esimerkiksi mitään isovanhempijuttuja jaksa... no aikanaan ehkä nekin. Hope. Joka härjillä ajaa, se härjistä puhuu ;-)
Olen itsekin tosi ylpeä siitä kuvasta :=)) Tosin sikaari ei enää kuuluis kuvaan, kun olen lopettanut tupakan polton. Rintani ovat myös vähän isommat, mitä kuvassa. Muuten aika näköiseni kuva :=))) Eihän ne viiskymppisissäkään aina päätä huimaavia jutut ole. Väliin aika masentaviakin. Kuules.. Jos itsensä nuoreks tuntee, silloin pitää mennä kolmekymppisiin. Mitäs nuoria viiskymppisetkään enää on. Tai oikeastaan ihminenhän on just niin nuori, miltä itsestä tuntuu. Ikään katsomatta :=))
Kurkkaile vuan, tommonen typy! Hyvvee se tekköö kun ies kurkittaan. Toen perrään, vähän on tullut palstoja seurattua tai kirjoiteltua viime aikoina. On kai ollut muuta tekemistä. Miten lienen nyt avannut; ja "Yxitypy"hän se siellä pirteästi tervehtii. Ihan vaarinkin käpyrauhaseen kerääntynyt auringon valo (juuri Rodokselta) panee kirjoittelemaan. Hyvää kevättä vaan kaikille ja Yxitypylle kans! Toivoo PellePeloton
Mutta en mä ihan kurkkimiseen tyydy. Kyllä ajattelin väliin jotain kirjoittaakin. Minä kun olen aika puhelias niin livessä, kuin näillä palstoillakin :=)) Vai Rhodoksella olet ollut aurinkoa ottamassa, Se piristää. Tiedän, kun itse tulin maaliskuussa Kanarialta. Olin siellä 2 ja puoli kuukautta, eikä ole kevätväsymystä ollut lainkaan. Laiskuus kyllä tahtoo olla ainainen riesa :=)) Hyvää kevättä myös sinulle.
yks hyvä puoli täällä harvoin v****illaan!
Uskon sen, ja voisin tietää syynkin siihen. Mitä enemmän ihmiselle tulee ikää, sitä viisaammaksi hän tulee joissain asioissa :=)) Minä en niistä v...uiluista ole koskaan tykännyt. Mutta joskus on käynyt niin, että joku ei ole ymmärtänyt mun huumoria, ja olen saanut tuta. Meillä pohojalaasilla kun se huumori tahtoo olla joskus kait liian päätöntä :=)))