äitiyspäiväraha nyt.....

Elikkä minkä mukaan nyt tulee äippäraha vuoden 07 vai 08 tulojen mukaan.....Ken oikeasti tietää?
4372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tämän vuoden loppuun asti lasketaan v. 2007 verotuksen perusteella (ellei viimeisten 6 kk tulot ole 20% suuremmat).

Äänestä

07 verotuksen mukaan

Äänestä

No eihän 2008 verotus ole valmis vielä aikoihin. Vastahan me saatiin veroehdotukset kotiin, ja jos niihin tulee muutoksia, on palautuspäivä (ainamin meillä) 14.5.2009. Ja sitten ne palautetut veroehdotukset pitää vielä käsitellä ennen kuin verotus voidaan vahvistaa.

Äänestä

2007 vuoden verotuksen mukaan lasketaan 31.12.09 asti,ja vaikka olisikin vahvistettu 2008 verotus,niin se lasketaan silti 2007 verotuksen mukaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


verotus 2008 valmis? kirjoitti:

Elikkä minkä mukaan nyt tulee äippäraha vuoden 07 vai 08 tulojen mukaan.....Ken oikeasti tietää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu