3 kertaa elämässä on tyhmyys iskenyt ja olen
hankkinut jonkinlaisen "volskin".
Kaikki ovat jättaneet tielle nyt jätti
Passat.
Pitääkö paikkansa,että em. näihn pakettiautoihin
jotka muistuttavat mersua laitetaan kaikki ne
mersun osat jotka ei mene tarkastuksessa läpi?
Kaksi autoa joilla olen ajanut paljon on mersu
ja nissan eikä ikinä ole ollut ongelmia.
Työ mersulla ajoin yli miljoona kilometriä.
Hyvästi "volski"iäksi.
Pitääkö paikkansa
tästä päivästä entinen vols...
6644
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ei oo ykskään auto jättäny tielle aina ne risat on sinne jääny yleesä ollu japseja.
No voi voi jos jätti tielle, otan osaa. Toivottavasti löydät jotain sopivampaa, jotain hyvää on volkkarilla ollut tarjota jos kolmas peräkkäinen oli takana. Ei vaan taideta nykymersuillakaan ajaa noita miljoonakilometrejä, laatu ei ole ihan 80-luvun tasolla enää jolloin se oli yksinkertaisesti paras. Mikä vika iski passattiin?
Ärsyyntynyt joka haluaisi, mutta ei missään nimessä vaan ole varaa hankkia volkkaria, eikä ainakaan passattia.
Passat on ajossa vakaa mutta kömpelö. Jos sinulla on joskus mahdollisuus ja "jos sinulla on yleensä lupa" kuljettaa moottoriajoneuvoa yleisessä likenteessä ota aja paskat ja ota vaikka mersu rinnalle huomaat mistä puhun. Jos näitä eri "rakkuloita" on ammattimaisesti pyörittänyt eri kokoluokissa 39 vuotta luulen,että tietää mikä vehje istuu "hyppysiin". LT:ssä oli vääntöä mutta kömpelö kuin mikä. Ja jos ystävä olet perseauki saat tuon korjaamolla olevan paskatin saat ajaa kolera-altaaseen.
Olla ajanut liiankin "ammattimaisesti" niitä rakkuloitasi, kun on tuo asiallinen kirjoitustaito jäänyt ala-asteen tasolle, en oieasti ymmärtänyt juuri mitään, mitä yritit tuolla horinallasi sanoa.
käy tankilla ei se ilman löpöä kulje...