Ihmevoide psoriin löydetty..!

Matkailija..

Sairastan psoria ja viime Egyptin matkalla tutustuin erääseen paikalliseen apteekkariin, joka tiesi voiteesta, joka tehoaisi psoriin. Sain kyseistä voidetta pienen purkin, noin 100g. Tämä voide oli kirkkaan keltaista ja hyvin imeytyvää. Laiton voidetta noin viikoa ajan polviin ja kyynerpäihin ja ihme kyllä kaikki psori katos ja ei vielä ole tullut takaisin, vaikka käytöstä on aikaa jo kuukausi. Löysin nyt yhden ulkomaalaisen linkin, josta kyseistä salvaa voi ostaa. Purkki 100g maksaa 32,50 euroa plus postikulut. Olis kiva tietää, mitähän toi voide oikein sisältää ? Ainaskin aion tilata sitä lisää.

5

1825

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • thunnnnnnddd

      Kerran eräällä luennolla tällaisista aineista juuri varoiteltiin. Sisältävät kuulemma loppujen lopuksi vain runsaasti kortisoonia..

      • ihottuma

        on edelleen poissa, ei kyseessä ole kortisoni. mutta mikäs salva se on ?? lisää tietoa kaivataan.


      • chuchuuu
        ihottuma kirjoitti:

        on edelleen poissa, ei kyseessä ole kortisoni. mutta mikäs salva se on ?? lisää tietoa kaivataan.

        kertoisit mistä sitä tilasit?? Eiköhän sieltä näe tuotteen nimenkin?


      • Atoopikko
        chuchuuu kirjoitti:

        kertoisit mistä sitä tilasit?? Eiköhän sieltä näe tuotteen nimenkin?

        Moikka! Voisitko kirjoitella että minkä niminen tuo voide on? Oisi kiva kokeilla tuota ihmesalvaa myös atopiaan.


    • kokemusta yli 40 v

      Olen ollut erään Proffan luennolla ja nähnyt konkreettisesti valokuvia mitä nämä "ihmevoiteet " voi saada aikaiseksi, karmivaa katsottavaa.
      On tutkittu, että suurin osa näistä voiteista sisältää 4. luokan kortisonia ja sitä kun mättää naamaansa, ei tarvi ihmetellä jos alkaa ajan kuluessa muistuttaa monsteria.
      Kyllähän teho on taattu jos käytät vahvaa kortisonia, järki käteen.
      Ihan turhaa rahan tuhlausta ja nahkansa pilaamista noilla ihmelääkkeillä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      219
      5472
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      5054
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      27
      4861
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      124
      2088
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      404
      1817
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      89
      1677
    7. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      22
      1639
    8. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      14
      1559
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      93
      1323
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      379
      1300
    Aihe