tosiaankin Kaleva muutenkin ohentunut ja sitten näitä meidän asiakkaiden tuotteissa maksamia K-kaupan mainoksia,,,samaten myös S-ryhmän mutta ne on nyt vähentynyt. Näissä ei ole mitään järkeä. Pitäisi Oulussa keksiä jokin kansalaisliike lopettamaan tämmösen. Samaten Metsästäjä lehti on täynnä erätukun hiostavien pukineiden mainoksia...ja metsää kaatuu turhaan.
Mitä tehdään.. aletaanko poikotoimaan ylimainostavavia liikkeitä
Puoli Kalevaa
K- mainoksia
9480
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tuntuu paljon kivemmalta kun Forum!! Oulun lehteä en suosittele siitä menee sormi läpi.. Paitsi jos Joku tykkää??
Just oli juttu että 80% ruokakauppojen mainoksista on huijausta eli ei mitään tarjouksia! Keskolaiset liikkeet ovat aivan ylihintaisia niin ruoka kuin urheilu puolellakin, mutta ne voitelee noita kaikenmaailman Suvi Lindenejä ja saavat härskisti parhaat kauppapaikat itselleen! "Ei keskolaisuus ole mikään synti, mutta on se iso häppee"!
Miksi Kalevan tilaajan pitää maksaa niistä mainoksista vielä tilaushinnassaan vaikka lehti on saanut hinnan siitä mainostajalta. Vastaavasti kalevan asiasivumäärä on vastaavasti pudonnut. Kesän Kalevalla ei varmaan saa enää kärpästä hengiltä.
jo kauan sitten. Mainoksia, mainoksia, mainoksia ja kärppäurheilua. Kiitti riitti. Selailen nykyään vain netistä jos huvittaa.
Jos se kerta on niin surkea lehti, niin miksi käyt lukeemassa sitä netistä? TOLLO! Kalevassa on mainoksia siksi, että niillä maksetaan monen sadan ihmisen palkat joka kuukausi. Laskepa montako ihmistä lehti, sen paino ja jakaminen työllistää.
pelekästään pelekän asijan
Jos kaikki sanomalehtien lukijat käyttäytyisivät samalla lailla, niin loppuisivat printtilehdet ja nettilehdet. Ilman mainoksia sanomalehti maksaisi niin paljon ettei kukaan tilaisi sitä. Ja sinäkin tunnut kuitenkin niitä uutisia ja juttuja kaipaavan.
MUUTA VENÄJÄLLE! EI TUU KALEVAA EIKÄ MAINOKSIA! JA ON MUUTENKI IHANNE OLOT, TUOLLAISELLE VERHON VÄLISTÄ KYTTÄÄVÄLLE VALITTAJALLE!!!
Kaleva on täysin turha lehti, jonka toimituspolitiikka 7-lehden tasoa