tulehduksista

Onko teillä muilla ollut jotain pissa yms tulehduksia kun ootte ollu raskaana? Mulla tänään neuvolassa leuk plussalla ja oli hiukan proteiinia virtsassa. Sanoivat ettei välttämättä oo kyllä yhtään mitään ja vaikka oliski niin antibioteilla pois. Jotenkin vaan pelottaa kun ootan ekaa niin kaikki on niin uutta ja pelottavaa.
3306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mulla oli ennen raskautta koko ajan jatkuva virtsatulehdus parin kuukauden välein.Mut ny ku oon ollu raskaana niin ei oo ollut kun kerran virtsatulehdus ja sekin oli rv10 tai jotain nyt rv35 menos :) On mul kyl pari kertaa sit ollu raskauden aikana hiivatulehdus mut ei sit muuta sen kummempaa..

Äänestä

...virtsatietulehdus, poskiontelotulehdus... antibiootit

Äänestä

Leukosyytit saa koholle jo silläkin jos ei tee alapesua ennen sitä pissanäytettä. Eli mukaan tulee valkovuotoa. Eli ei välttämättä ole tulehdusta ja jos on niin sitten lääkkeillä pois. Ja muistaa ennaltaehkäisyn ja hygienian (seksin jälkeen pissalle heti niin bakteerit tulee virtsaputkesta pois ja alapesu kakkosasian jälkeen aina...)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaan... kirjoitti:

Onko teillä muilla ollut jotain pissa yms tulehduksia kun ootte ollu raskaana? Mulla tänään neuvolassa leuk plussalla ja oli hiukan proteiinia virtsassa. Sanoivat ettei välttämättä oo kyllä yhtään mitään ja vaikka oliski niin antibioteilla pois. Jotenkin vaan pelottaa kun ootan ekaa niin kaikki on niin uutta ja pelottavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu