Asia on erittäin vakava ja raskas, meidän perheelle ja poikani elämälle. On erittäin raakaa alkaa syyttelemään nuorta poikaani syytöksistä, jotka eivät pidä paikkaansa. Tunnen oman lapseni, olenhan hänet itse kasvattanut. Tiedän hänen sydämmellisen luonteensa, olenhan itse opettanut, että kunnioita kaikkia ihmisä. Hän on onkin aina ollut mummojen suosiossa, avaamalla heille kaupanovet ja tervehtimällä.
Nyt hänestä on tehty ulkomuodon perusteella syntipukki, asiaan jota hän ei todellakaan ole tehnyt.
Tiedän pojan joka on aloittanut tämän rienaamisen ja asia on vakava. Olen ollut yhteydessä myös poliisiin asiasta.
Poikani on täysin lynkattu, syytön.
Poikani on saanut myös vanhemmilta tappouhkauksia. Miettikää hyvät ihmiset mitä teette syyttäessänne täysin syytöntä ihmistä.
Ymmärrän, että asia on vakava, mitä liikkuu täällä Martinniemessä ja OIKEA SYYLLINEN on löydettävä, mutta poikani ei ole asiaan syyllinen.
Seuraavan syytöksen kuullessani tulemme tapaamaan virkavallan yhteydessä.
Hyvät ihmiset rakastakaa lähimmäisiänne, mutta älkää tuomitko syytöntä vain ulkonäön perusteelle.Se ei ole teidän tehtävänne.
Vakavalla asialla
Nuoren herran äiti
4990
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
valaise vähän lissää?!
Ole jo jokaisen tiedossa. Minun pojasta on tehty syyllinen ja syyttä. Tiedän pojan kuka valehtelee ja tiedän miehen joka uhkailee syytöntä poikaani. Tiedän myös äidin joka lähettää ketjuviestinä poikani tuntomerkkejä. Asia on näin, että jokainen viesti tuottaa rikostutkimuksen. Syytöntä ei syytetä.
Mitäköhän tässä mahtaa olla taustalla. Voisitteko selventää?
vanhemmille ja perheelle voimia ja jaksamista!