Päätin pistäytyä näillä sivuilla saadakseni selville miten Kotkassa kulkee.
Ja hämmästykseni oli suuri kun olen antanut itselleni kertoa että Perussuomalaiset olisivat rasistisia mutta kyllä täällä tuo rasismi näyttää olevan enemmänkin muiden puolueiden ja Demareiden ongelma.
Eli todelliset piilorasistit ovat aivan muiden puolueiden riveissä kuin persujen.
He ovat sentään rehellisesti sitä mitä sanovatkin olevansa.
Rasismia Kotkassa
Al Vari
5513
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ovat suvaitsevattomia, eivät hyväksy muita.
"muut puolueet ja demarit"! Syyllistyit juuri rasismiin!!!!
Ja sinä insestiin!!!
tämä menee! Teillä on mielestänne kaikki oikeus arvostella vaikka miten loukkaavilla nimityksillä, mutta ei ne muut eikä demarit ole siihen oikeutettuja!
Ei kotkassa mitään rasismia ole. Ole vaan vähemmistövaltuutettu rauhallinen. Olemme kaupungin toimesta asuttaneet onnettomia maahanmuuttajia kovanrahan taloihin hirssaareen joissa heillä on täydelliset oltavat. Sopeuttaminen on täydessä vauhdissa ja asutetut viestittävät kotimaahansa nykyisistä oloistaan ja tyytyväisyydestään. Kunhan saamme kompassikuja kolmen rakentamisen käyntiin syntyy paikkakunnalle muutama kelvollinen asunto ja tulokkaiden on hyvä olla valmiina hakemuksineen. Kaupungin varat riittäisivät vielä vaikka mihin turha persujen on nurista, pääosa on että kotkaan saadaan lisää kulttuuria.