Patroskan ja muiden vastaavien tuhlareiden hoteissa (edelleen).
Kuinka kauan nämä samat sählääjät heikentää tämän paikkakunnan hyvinvointia?
Jämsän pitää hylätä tämä "reittäpitkin-" ja "mielivallalla-" politiikka.
Todelliset aivot kehiin kiitos.
(Kari Vaara voisi tehdä ihan itse omat johtopäätöksensä kaupungin hyväksi,
ennen kuin asioita puidaan isommilla käräjillä!)
Jämsä sahaa omaa oksaa...
Oikeus ja kohtuus
121201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Esitit juuri julkiset herjaukset ja -uhkauksen, josta saatat päästä itse käräjille, jos asionomaiset niin hyväksi näkevät.
Vaikea on tuosta rikosjuttua aikaiseksi saada.
Että semmoinen oikea, joka puhuu kunnianloukkausasiasta rikosjuttuna. Taisit ostaa arvonimesi afrikkalaisesta nettikaupasta. :D
...kunnianloukkaus on nimenomaan rikoslaissa rangaistavaksi säädety teko. Mikäs se sitten on, jos ei rikosjuttu? Kerro minullekin! Olen suorittanut oikeustieteen kandidaatin tutkinnon helsingin yliopistossa. Sinun tutkintotodistuksesi sen sijaan on näemmä laadittu kiinalaisen ravintolan takahuoneessa.
Ehkei tuossa nyt IHAN ole ainesta herjaukseen?
"Olen suorittanut oikeustieteen kandidaatin tutkinnon helsingin yliopistossa." Oletkos sinä se sama "Helsingin kandi", joka talvella kehuskeli laatineensa Arvajan koulun lopettamisesta semmoiset valitukset Hämeenlinnan hallito-oikeuteen, että läpi menee varmasti. Kuinkas kävi? Menikö? :)
Kaupunginhallitus 6.4.2009: Hämeenlinnan hallinto-oikeus on antanut päätöksensä 12.3.2009, joka koskee kaupunginvaltuuston 21.4.2008 § 24 päätöksestä tehtyä valitusta sekä antanut päätöksen 12.3.2009, joka koskee kaupunginvaltuuston 10.12.2007 § 56 päätöksestä tehtyä valitusta. Hallinto-oikeus on hylännyt molemmat valitukset :) http://intro.jamsa.fi/kunnari/krweb_j.nsf/dc1339aff1695050c225657c0063f7f2/BD8806DD3FDBF0AAC2257598003F3F7B?OpenDocument
Naurattaa nämä palstan kukkoilevat "lakimiehet". Kyllä minä olen sitä mieltä. että ihan OIKEA vakavasti otettava lakimies ei tämmöisillä hölönpölön palstoilla päivystä.
täällä teet? =D
Huvitan itseäni. Erityisesti minua naurattavat palstan lakimiehet. :D
" Huvitan itseäni. Erityisesti minua naurattavat palstan lakimiehet. :D" Ehkä täällä joku toinenkin huvittaa itseään lueskelemalla "keskusteluja". Minunkinlainen oikeustieteen kandi. Niin, ajattele, Jämsään mahtuu monenlaista koulutustaustaa.
...tulisi itku pitkästä ilosta! =D