Miksi rasva ei kuivu kasvoihin?

Onko se täysin normaalia,että kasvorasva ei imeydy kunnolla kasvoihin, vaikka antaisin sen kuivua kunnolla?Vaan rasva jää ihonpinnalle kalvoksi.Aikaisemmin tällaista ei ole tapahtunut. Käytän tällä hetkellä dr.hauschkan puhdistustuotteita ja rasvana on kevyt ruusuvoide.Olisiko iholla ongelmia ns.oman aineenvaihduntansa kanssa?Muita kohtalontovereita?

1

417

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yhden

      kerran testannu ko. tuotteita sellaisen näytepakkauksen verran ja en tykänny. Parhaan tuloksen olen saanut etsimällä itselleni sopivan ruokavalion. Me ollaan just sitä mitä me syödään. Etsi ja kokeile mikä ruoka käy. Minä jouduin jättämään viljat pois. Samoin olen pyrkinyt kiertämään kaikki E-kirjaimet kaupassa kaukaa. Maha voi hyvin ja iho myös. Google vinkkejä ihonhoito himalajan vuorisuola (käytännössä puhdistamaton merisuola ajaa saman asian), kylmäpuristettu kookosöljy, karitevoi (sheavoi), kaakaorasva yms.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      607
      1561
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      847
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      478
      728
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      681
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      44
      624
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      40
      590
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      29
      548
    8. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    9. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      29
      498
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      484
    Aihe