http://www.youtube.com/watch?v=1xzylR3Z9iQ
On näkyy olleen tänä vuonna ihan kunnollinen marssiporukka...
Wappumarssi
näyti tältä
7724
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kannattaisi ensin opetella kuvaamaan. Mielellään päivänä jolloin käsikään ei tärise.
Marssilla ? Tyhjän perässä juoksua aivan kuin uskovaisetkin pistelevät jumalansa perässä. Ismi oli se mikä hyvänsä on perseestä, joten marssitkin ovat aikansa eläneet kauan sitten. Okuhan on vanha vasenkätisten valtakunta, sisään lämpiävä sellainen...paikkakunta joka ei muutu näemmä koskaan modernimmaksi.
olla moderni ? semmosta kaipaavat muuttakoot vaikka hakunilan lähiöön. Täällä on hienosti osattu säilyttää kaivosperinne, tiloja kunnostetaan kaiken aikaa, on koulutusta jos jonkinmoista, peruspalvelut toimii hyvin ja ihan riittävästi kauppoja. Sekä Suomen paras kirppis, Kummun kellari. Erittäin omaleimaista, tätä et marketiruuhkasta löydä. Kulttuuria ja taidetta joka lähtöön.
Haisee ja pahasti,elämän pitäisi mennä eteenpäin eikä polkea paikallaan kaivoksen ajassa. Ettekö okulaiset keksi mitään uutta tai haluakkaan muuttua ajassa eteenpäin ?
No mitähän kehumista ja haisemista on siinä että täällä viihtyy asua ja olla. Ne ketkä haluaa urbaania elämää, löytää sitä ihan varmasti muualta. Ootkos millon muuten edes käynyt kaivoksella ? käypps vilkaisemassa kehitytäänkö seillä vai ei. 20v maailmalla pyörineenä ja takaisin palanneena vain sanoa että täällä on kyllä ihan kaikkea mitä ihminen tarvitsee; ei ole tarvetta lähteä merta edemmäs kalaan.
tavallista voimakkaammin ilmaisu "erittäin omaleimaista".Joku ilkeämielinen (jota minä en todellakaan ole)voisi tuon nähdessään tuumia;joo-o joo-o..
Outokummussa on hienoin vappumarssi maailmassa. Itsehän katson sen joka vuosi. Minulla on valokuvia jo useilta vuosikymmeniltä. T: Ihanapoika