Bremenistä Hampuriin?

Vaihtoehtoja.

Mitenkäs Bremenistä pääsee kätevästi Hampuriin? Onko saksassa kallista matkustaa bussilla tai junalla?

3

1391

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lentokentältä

      Jos lennät ryanairilla, bussi lähtee suoraan lentoaseman edestä Hampuriin. Kustantaa 12e etukäteen netistä ostettuna ja 14e bussista ostettuna. Hampurista pääsee myös yhtä kätevästi takaisin Bremenin kentälle jos siis ryanairilla matkustat. Junalla pääsee myös, mutta asemalle matkaa aika lailla kentältä ja lippuhinnat samoissa kun Suomessa, jollet pysty etukäteen hommaamaan lippuja jolloin saa alennusta.

      • Vaihtoehtoja.

        Missä päätepysäkki on siellä Hampurissa? ja Mistä lähden takaisin Bremenin lentokentälle? Miten usein busseja kulkee sieltä Bremenin kentälle? Kiitos tosi paljon tiedoistasi!


      • ---
        Vaihtoehtoja. kirjoitti:

        Missä päätepysäkki on siellä Hampurissa? ja Mistä lähden takaisin Bremenin lentokentälle? Miten usein busseja kulkee sieltä Bremenin kentälle? Kiitos tosi paljon tiedoistasi!

        Bussi ajaa Hampurin Linja-autoasemalle (ZOB) joka sijaitsee aivan kaupungin keskustassa. Samasta paikkaa myös lähtee takaisin Bremeniin. Vuoroja menee useampi päivässä, kannattaa katsoa bus2flyn sivuilta tarkemmat aikataulut.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      358
      1114
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      758
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      696
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      50
      602
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      588
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      321
      501
    8. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      491
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe