Suunnitellaan 2vk;n lomaa sunny beachille,lapset melkeistä 3v ja 8v.saako siellä ajan hyvin kulumaan?vesipuisto siellä ainakin taitaa olla.entä mikä hintataso nykyään,kannataako ottaa puolihoito?se kun tuntuu edulliselta ainakin nyt.
Vastaukset 5
- neljäkertaaollut
Hei Olemme perheen kanssa lomailleet SB:llä neljänä kesänä. (Tytöt nyt 10 ja 18 v.)Meidän ajanviete siellä ollut lähinnä uimista ja uimista ja auringossa oloa ja illalla kaupoissa pyörimistä (lapset tykkää tehdä ostoksia, kun on niin edullista). Päivällä siis aina niin kuumaa ollut, että olemme viihtyneet hotellimme altailla (Oasis-hotelli ollut the best). Tai meren rannalla. Illalla sitten kävelyä "keskustassa" jossa on siis kojua ojun vieressä ja tavaraa riittää. SB:ltä löytyy myös erilaisia "huvittelualueita" jossa pienemmät viihtyy. On erilaisia liukumäkejä (jotka siis ei auki päivällä kuumaan aikaan) ja muuta ilottelu laitteita. Myös pomppubenji, joka oli meidän nuoremmman suosikki, kävi siinä melkeinpä joka ilta viikon aikana. Onhan siellä myös ne kaksi vesipuistoa, jossa saa kyllä koko päivän menemään mukavasti. Sinne myydään kyllä puolipäivälippuja myös. O¨Sieltä löytyy myös isommille haasteellisen korkeita liukumäkejä ja pienemmille omansa. Mukava paikka (puhun nyt siis SB:llä olevasta vesipuistosta, toinen sijaitsee Nessebarin lähistöllä, joka myös ok, mutta pienempi.). Olemme siis aina vihtyneet SB:llä. Yksi asia mielestäni tulee huomioida kun matkustaa lasten kanssa sinne:Ottakaa tasokas hotelli. Esim. Granf hotel Oasis on sellainen. Siinä hotellissa on myös iso allasalue, jos ei halua olla meren rannalla, jossa aikalailla tungosta. niin, ja löytyyhän sieltä monta minigolf-rataa,,ne oli lasten ja meidän aikuistenkin suosiossa aina iltaisin. Hintataso oli viime kesänä ainakin vielä tosi edullinen.Mutta joka kesä on hinnat tulleet ylöspäin. Voit kysyä minulta lisää, jos tulee jotain mieleen. tänä kesänä vaihdamme maisemaa. Neljä kertaa nyt riittää tällä erää SB:tä, mutta mukavaa matkaa teille, ja uskon että tulette viihtymään, jos nautitte auringosta ja rennosta olemisesta. SB:llä me olemma aina olleet lasten ehdoilla ja he ovat myös aina viihtyneet!
- vastauksestasi!
Hotelliksi ajttelimme continental primaa,liekö hyvä?Lastenehdoilla mekin lähdettäis,toivotaan aurinkoa,uimista ja hyvää ruokaa,ehkä hieman shoppailuakin.saako siellä 2vk hyvin menemään?oletteko sairastuneet matkoillanne sb:llä?
- ensikertalaiset Bulgariassa
Moi! Kertoisitteko,mihkä kannattaa mennä,kun menemme kesäkuun alussa pariksiviikoksi SB:lle,muuten Istanbuliin teemme linkkuretken.Olemme kovia kiertelee ja näkemään maisemia,mihkä Bulgariassa kannattaa mennä esim.päiväksi shoppailee vaatteita,kenkiä,laukkuja,yms...Skootterit,mistä kannattaa SB:ltä/lähistöltä vuokrata? Suositelkaa hinta/laatusuhteeltaan hyviä ruokapaikkoja SB:ltä/lähistöltä?(esim.kebabit/pastat/pizzat/kiinalaiset ruat?)
- ensikertalaiset Bulgariassa
Moi! Kertoisitko vesipuistoista Bulgariassa,SB:n/lähistön,esim 120 km säteeläolwvista vesipuistoista,hinnoista vesipuistoista,yms...Kiitos.
- ensikertalaiset Bulgariassa
Moi! Oletteko käyneet ed.mainituissa kaupungeissa? Kerro myös muista kaupungeista Bulgariassa kokemuksia...Entä Bulgarian tiestö,soveltuuko esim.skootteriajeluun? Oletteko tehneet retkiä Bulgarian sisällä/tai esim. Turkkiin SB:ltä? kiitos vastauksesta.....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521023Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17926Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501810- 46747
- 42674
- 37639
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30606Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE172565Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59548