Keräilen ulkomaalaisia euro kolikoita. Ne ovat usein aika likaisia, mitä puhdistus keinoja ??? Vedellä voisi pestä, mutta saako fairyä tai saippuaa käyttää ???
Vastaukset 5
kolikoiden pesemiseen. Kunhan muistat kuivata hyvin, etkä pesun jälkeen käpälöi paljan sormin lanttia. Toinen aine on asetoni (apteekista), joka kuivuu itsestään ja poistaa myös rasvasta aiheutunutta tummentumaa.
- Assas
Mihin asetonia muuten yleisesti käytetään ???
Assas kirjoitti:
Mihin asetonia muuten yleisesti käytetään ???
kun asetoni on tehokas liuotin / laimennin moneen menoon (lakat, rasvat, öljyt, useat muovit, etc.). Terv.
- H.J.
Asetonit kannattaa muuten hakea esim. Biltemasta mikäli aikoo enemmän puhdistella, sillä pullo on mielestäni litran verran ja silti halvempi kuin apteekin pikkupullo.
- Toimiihyvin
Ultraäänipesurit kotikäyttöön ei ole kovin kalliita enää ja sillä sitten pesee kellot, korut, hopeat jne vaarattomasti ilman mitään kemikaaleja, jotka voivat vaurioittaa herkimpiä metalleja. Noh euro kolikoissa nyt ei ole mitään sellaista mutta kätevä laite se on silti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 61191
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1631018Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.216803- 63748
- 65740
- 67656
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21628Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?135626Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66589Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34537
- 55528
- 51512
- 47495
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40483- 37468
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?98466Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40463- 30463
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18440