Ostin käytetyn akvaarion 240 l. Mukana tuli kultakaloja 3 kpl. yksi niistä on red cap. Onko normaalia, että sen lakki kasvaa niin isoksi, ettei kalan silmiä näy? Kärsiikö kala tästä?
Onko normaalia
1
771
Vastaukset
- fish KING
http://kuvablogi.com/nayta/29877/ .. eipä paljon kalalla silmiä näy. Lisäksi! Kultakalat ovat suurten akvaarioiden kaloja toisin kuin niiden myytit antavat sarjakuvissa ja elokuvissa ymmärtää. Voisit koittaa vaikka kaupata kaloja AquaWebin puolella tai täälläkin (huonompi menekki, uskoisin) tai palauttaa niitä akva liikkeeseen ja hankkia akvaarioosi jotain sopivampaa (alle 6cm kasvavaa) tropiikin parvikalastoa. Ihmisen jalostamat lajit kärsivät taatusti elinkaarensa läpi, ajattele bulldoggia, mopsia, persialaista kissaa yms. muita ihmisen omalle silmälleen mielyttäviksi jalostamiaan lajeja. Pistää itellä nämä vihaksi. Kun tällaisia jalostus muotoja ei ostettaisi, niiden jalostuskin loppuisi, aikanaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot243409Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe132828- 282504
- 421917
- 511749
- 141691
- 431584
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101458- 541424
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2631151