Rakennan n.5 metristä lasikuitu soutuvenettä.Montako kerrosta mattoa ja minkä vahvuista kannattaisi laittaa?Ja vielä; minkälaista hiekkaa köliin??
Veneen rakentaminen..
lasikuitu .?
2
624
Vastaukset
- Veistäjä
Pist ny vaika 1x300g/m2 ja 3X450g/m2 kölis 10cm ristiin ja laitaan pari lisää, ni kestää kääntää. Ja jokin sisäkalu ois hyvä kelluvuuden ja jäykkyyden takia. Köliin voi laittaa vaik sepelii, mut joku hiekkapuhallus hiekka tai vastaava on parempaa ja pari rättii pääl..
- lasikuitu ?
Kiitoksia vastauksesta veistäjälle. Ohjeesi tuli- vat todella tarpeeseen, koska vene on vielä muo- tissa parilla rättikerroksella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433733- 362454
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?331993- 211745
- 171689
- 231598
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai1001582- 241447
- 221409
Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko961408