Maalasin tuossa taannoin honda civic 98:n oikean kyljen, koska ruostetta oli alkanut kukkia sellä täällä. ( ruosteen eston tein perinpohjaisesti.)
Hain kaupasta oikean värisävyn, ja väri perjaatteessa onkin oikean sävyinen. Mutta maalattu osa ei kiillä kuten vanha. miten saisin maalatun osan kiiltämään(peilaamaan)?
Lakkana käytin kirkaslakkaa, mitä voisin tehdä nyt?
Kiitoksia vastauksistanne
Maalaus ongelma
honda miekkonen
1306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
huomannut että jos sprey pullolla maalaat niin jää pinta karheaksi, olen korjailut sitä sellaisella vanhan maalipinnan uudistavalla vahalla jossa on siis pintaa hiovia hiukkasia. mutta kannatta tehdä sitten jonkin ajan päästä että systeemit kovettuu kunnolla ja tarkkailla kokoajan tulosta kun vahaa. parempi ekaks kevyesti ja uusia kun vetää liian peilaavaksi että näkyy todella selkeesti ero sitten.