Auttakaa ummikkoja!
Olemme menossa Tallinnasta Tarttoon sunnuntaina 7.6. Tarkoitus on mennä satamasta bussilla, ja tulostin jo aikataulunkin. Mutta emme osaa viron kieltä niin paljon, että osaisimme päätellä, kulkeeko bussi sunnuntaina. Mistäs se selviäisi?
Bussit Tallinnasta Tarttoon sunnuntaisin
innokas matkaaja
51410
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eli E- R maanantai- perjantai L lauantai P sunnuntai
Paaaaaljon kiitoksia tiedosta!
Tässä vielä hiukkasen lisää jos sattuu matka venähtämään. http://ilmainensanakirja.fi/
Busseja Tarttoon menee noin puolen tunnin valein(ainakin bussiasemalta). Joten ei syyta huoleen. Ja se asema ei ole kaukana keskustasta,joten Tarttoon paasee helposti joka viikonpaiva!
http://www2.tourism.tallinn.ee/map.php Tartu mnt Autobussijaama peatus/pysäkki. Siitä oikealle , näkyykin autobussijaama/linja-autoasema. Aikataulut näkyy oviaukon yläpuolella. Jos alle 30 min lähtöön, menkää suoraan bussille , kuljettaja myy lippuja. http://www.bussireisid.ee/index.html?MENU=&KEEL=en ja napsauta I eli info , niin tulee hinta jne Head Reisi Tartusen !