lukiolaisilta

jo jotain. koululaisethan muuten hukkuu ilmaispalveluihin. jaksavatko syödäkään kaikkea mitä heille jo kustannetaan?
5247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

maksaa ylimääräisiä lapsilisiä, millään nimikkeellä.Jos ylimääräisä rahaa on, se on osoitettava vanhuksille, jotka ovat tämän ilmaisen yhteiskunnan luoneet -ilman korvauksia.

Äänestä

Joo mennään vaan siihen että rikkailla on varaa kouluttaa itteensä. Hyvä neuvo. Mihin ilmaispalveluihin ne on hukkumassa? Opintotuki korkeimmillaan n. 50-60€ ja yks kirja saattaa jo maksaa sen verran.

Äänestä

Kunnan rahatko on muka kyseessä? Lukio saa valtionosuuksia joka opiskelijasta, joten kyseessä n valtion rahat.

Äänestä
  • kumman rahoja ne on ja meneekö ne siihen mihin ne on tarkotettu

    Äänestä

  • pirukaan kirjoitti:

    kumman rahoja ne on ja meneekö ne siihen mihin ne on tarkotettu

    Muutenkin on mennyt ihan pilalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vois velvottaa kirjoitti:

jo jotain. koululaisethan muuten hukkuu ilmaispalveluihin. jaksavatko syödäkään kaikkea mitä heille jo kustannetaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu