Yhtiölaki muuttuu

Yhtiölaki muuttuu, tilintarkastajilta vaaditaan jo nyt tutkintoa, entä isännöitsijät tulevaisuudessa ja hallituksen puheenjohtajat? Vastuu on asuntojen korjauksista ja huollosta siirtymässä enemmän asukkaille, mutta entä isännöitsijät ja hallitus. Tietyn oppimäärän pakollinen tenttiminen ei tee pahaa ainakaan.
21238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tämä asuminen ja sen kustannusten jako on kyllä tässä maassa päin perzettoa. Monikaan ei tajua kuuluko itse maksaa vai maksaako naapurit/yhteiskunta, usein omista töppäyksistä. Ei ole koulujärjestelmä ottanut ohjelmaan asumista/asunnon tai kiinteistön omistamista vaikka valtakunnan arvokkain omaisuus, kodit ja kiinteistöt ovat jokaisella arkipäivää. Pakkoruotsia kyllä tuputetaan:(. Siihen satsataan turhaan. Minusta asuminen/asunnon omistaminen/kiinteistön omistaminen pitää olla kouluissa yksi tärkeä aine.

Äänestä
  • Kielitaidolla, miten olis saamenkieli, kiina ja klassikkona ranska? Kyllä niillä tiedoilla jo pärjää maailmalla, erotetaan euroborit ja marginaalit ja tiedetään mikä osa kuuluu vessassa taloyhtiölle , mikä itselle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Parempaan päin? kirjoitti:

Yhtiölaki muuttuu, tilintarkastajilta vaaditaan jo nyt tutkintoa, entä isännöitsijät tulevaisuudessa ja hallituksen puheenjohtajat? Vastuu on asuntojen korjauksista ja huollosta siirtymässä enemmän asukkaille, mutta entä isännöitsijät ja hallitus. Tietyn oppimäärän pakollinen tenttiminen ei tee pahaa ainakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu