Ahvenanmaan maakuntapäivillä keskustellaan nyt verotusoikeuden saamisesta Ahvenanmaalle. Ahvenanmaan tilastokeskuksen mukaan asia on enää poliittinen,käytännössä Ahvenanmaa pystyy hoitamaan verotuksensa, ja verotulot riittävät maakunnan menoihin. Puolueista enemmistö on oman verotuksen kannalla, ainoastaan liberaalit empivät. Toivottavasti verotusoikeus saadaan pian, niin loppuu valitus sieltä mantereelta, että elämme mantereen veronmaksajien rahoilla.
verotus
7
608
Vastaukset
- Krtti
Noi valittajat keksivät sitten muuta, mistä valittaa, koska elämässä ei ole muuta kuin tämä palsta.
- juntti kun
koneelle taas pääs, sinä joka kommentoit meidän junttien edesottamuksiin niin sinähän jos ei provosoidu anna tulta ei savuakaan menkää töihin siitä äippäkin on.
- mtäh
juntti kun kirjoitti:
koneelle taas pääs, sinä joka kommentoit meidän junttien edesottamuksiin niin sinähän jos ei provosoidu anna tulta ei savuakaan menkää töihin siitä äippäkin on.
Tekeekö sun äiskä ruokaa meille? Ole lapsi vaiti.
- edelliset
vastaukset tuntuvat kertovan jostain....?
- vastauksissa
Näkyy Ahvenanmaalaisten henkinen taso,kyky käsitellä rankkoja veromuutoksia.
No ei näytä yksikään ahvenanmaalainen vastanneen ja mantereella asuvat alkavat puhua äidin laittamasta ruuasta. Sillä tuskin on paljon tekemistä Ahvenanmaan verotuksen kanssa.
- odotan,
että uskaltavatko Ahvenanmaan poliitikot tehdä noin kallista päätöstä. No, poliitikoilta voi tietysti odottaa ihan mitä vain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia
"Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak1094545Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei
Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka653372- 841133
Alkuperäinen kristillinen kaste on uskoville annettava upotuskaste
Kreikan sana BAPTIZO merkitsee upottamista. Alkuseurakunta kastoi upottamalla Apostolien tekojen kirjan mukaan: Ap.t 2552939- 171834
Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purraa jatkamaan valtiovarainministerinä!
Ja jollei valtiovarainministerinä, niin sitten pääministerinä. Purra on nostanut Suomen talouden nyt komeaan kasvuun Ma84831- 57789
Pitäisikö naisen haluta "puolisomies"?
Toivottavasti saan nyt tämän idean purettua hyvin sanoiksi? Mutta tuossa eräässä aloituksessa tuli vastaan tälläinen tek141782Miksi piti uhota naapuri Venäjälle ja tehdä itsestä heidän vihollinen?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f0eee963-3605-47e6-9989-a21347ce7757 "Jos sota syttyy Suomessa, näin tapahtumat vois195748Asiantuntijat todistavat: Rydman valehteli.
Virta oli oikeassa jokaisessa kolmessa eri väitteessä, sen sijaan RYDMAN VALEHTELI kaikissa kolmessa väitteessä. https:/189726
