Tahmeat ulosteet

Nolona...

Mikä ihme aiheuttaa sen että ulosteet ovat niin tahmeita että jäävät suolistoon jumiin? Vatsa ei ole siis kovalla, vaan ulosteet ovat yksinkertaisesti niin tahmeita ettei niitä saa ulos kunnolla, tarttuvat suolenseinämiin kiinni! Vessassa saa käydä monta kertaa päivässä ja vaivoin saa aina vähän kerralla punnerrettua ulos. Lopulta muhivat siellä paksusuolessa aina niin kauan että tulevat ulos vasta kunnon ripulina. Inhottava tunne että aina siellä jotain olisi tulossa, mutta ei sitä saa millään tulemaan, ja sitten saa pelätä millon on "suoli täynnä" ja päättävät räjähtävällä voimalla tunkea ulos.

7

10743

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dsdsadasdsa

      Kerroppas mitä yleensä syöt ja poltatko?

      • Nolona...

        riisiä, kalaa, kanaa, mielellään ilman marinadia. Vihanneksia, juustoja jonkun verran, näkkileipää, tuoremehuja. En yleensä syö pastaa, valkoista vehnää, en mitään roskaruokaa, karkkeja, sipsejä en ollenkaan. Poltan.


      • kerran...
        Nolona... kirjoitti:

        riisiä, kalaa, kanaa, mielellään ilman marinadia. Vihanneksia, juustoja jonkun verran, näkkileipää, tuoremehuja. En yleensä syö pastaa, valkoista vehnää, en mitään roskaruokaa, karkkeja, sipsejä en ollenkaan. Poltan.

        Olet mitä syöt -ohjelmassa kerran mainittiin, että tahmea uloste voi johtua liiasta sokerin syönnistä. Tarkkaileppa tuoteselosteista mitä syöt ja onko siinä miten paljon piilosokeria. Tuoremehuissa on yleensä lisättyä sokeria.


      • Nolona...
        kerran... kirjoitti:

        Olet mitä syöt -ohjelmassa kerran mainittiin, että tahmea uloste voi johtua liiasta sokerin syönnistä. Tarkkaileppa tuoteselosteista mitä syöt ja onko siinä miten paljon piilosokeria. Tuoremehuissa on yleensä lisättyä sokeria.

        Tuoremehuissa tietenkin sokeria on, mutta muuten en juurikaan mitään sellaista syö missä sokeria olisi. Kummaa. :(


    • tuollaista

      tahmaista tavaraa. On ikävää, että se tarttuukin pöntönreunaan niin, ettei liukene kuin kuumalla suihkulla ja silloin on vaarassa saada niitä näädännäppyjä silmiin, kun paskavesi tahtoo priiskua päin näköä. Lisäksi pyyhittäessä paperiakin tuhraantuu, kun aina tulee yhtä ruskea jälki, vaikka pyyhkii kymmeneen kertaan. Silti toiset vaan väittävät, että haisen paskalle?

    • samaa täällä

      Minulla on vähän vastaavanlaista ongelmaa ollut jo pidemmän aikaa. Uloste on aika tahmeaa ja ohutta. Toisinaan ja pinnistää kovaakin että ulostetta saa tulemaan. Ja aina jää tunne ettei kaikki ole tullut pois. Ja ulostetta tulee kerrallaan todella vähän ulos. Jos tila jatkuu kauan voi tulla ripulikin... Myös tuntuu että peräsuoleeni on tullut haavauma tämän tahmean kakan pinnistämisestä. Aina ulostamisen jälkeen samaan kohtaan peräsuolessa sattuu. Tuntuu että uloste on niin "väkevää" aina, ettei tuo haavaumakaan pääse paranemaan...

    • Anonyymi

      Mustaa tahmaa tulee kun juo 10 litraa 12% Stout olutta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      71
      1548
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      114
      1014
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      50
      844
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      821
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      760
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      746
    7. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      737
    8. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      72
      724
    9. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      26
      719
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      697
    Aihe