ihan vaan uteliaisuudesta
joko kylvätte rypsiä?
6
1306
Vastaukset
- ainakaan...
...kylvä vielä rypsiä. Täytyy nyt sitten katsoa jos kypsemmällä iällä kylväis?
- kiirettä,
koska lunta on vielä paikkapaikoin.
rypsin kanssa, itse ainakin odottelen vielä maan lämpenemistä. Enkä pahakseni pistäis vaikka vähän sataiskin tässä välissä, kaikki muut kylvetty, rypsi odottaa vuoroaan.
- odotellaan,
että lumet sulaisi ja maa alkaisi kuivumaan. Sitten pääsisi aloittaman peltotyöt.
- hyvin ehtii vielä
myöhemminkin kylvää rypsiä, lämpimässä itää noeasti ja selviää paremmin. Kylvän ensin muut ja sitten rypsit, se on ollut marssijärjestys jo vuosia, kun tuli ensin kantapään kautta opiskeltua.
- vieläkään
kylvää rypsiä ihan vaan uteliaisuudesta. Aion kyllä kylvää, mutta saadakseni siitä satoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634591KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643522Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?642893- 1492841
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492684- 241923
- 241801
- 301656
- 1741630
- 421342