Annostuksen nostosta

Niin onko yleistä, että annosta pitää nostaa vaikka parin vuoden lääkityksen jälkeen? Mulla ollut sama annostus tosiaan yli 1,5 vuotta, nyt tuntuis että teho on heikentynyt.
1315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Aivan normaalia! Sitä nostetaan-lasketaan-nostetaan.. Mulla nostettu..ja hyväkin lääke voi muuttua huonoksi, vaikka olisi syönyt sitä toista kymmentä vuotta. (Näin mulla). Lääkkeen teho väheni..ja lopulta siitä oli enemmän haittaa, ku hyötyä. Joten pakko vaihtaa lääkettä.. Kolme vuotta on nyt ollut tämä lääke, jota väliin nostetaan ja väliin lasketaan.. Pitää puntaroida hyötyjä ja haittoja(sivuvaikutuksia). Mikä tärkeintä? Ja mitä "elämä/elimistö sillä hetkellä" kulutttaa?!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ksymys kirjoitti:

Niin onko yleistä, että annosta pitää nostaa vaikka parin vuoden lääkityksen jälkeen? Mulla ollut sama annostus tosiaan yli 1,5 vuotta, nyt tuntuis että teho on heikentynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu